Почалося з того, розповів наш герой Сергій (ім'я змінене), що один його знайомий поїхав до Канади, мав там багато часу, почав про все це вичитувати і займатися майнінгом. Зацікавив цим найближчого друга. Спочатку цей канадець поставив собі ферму, спробував майнити. Воно потихеньку "пішло". Далі друг і собі поставив ферму. Займався цим вже півтора року на той момент, коли і Сергій вирішив теж зайнятися майнінгом.

Читайте також: Як заробити біткойн: доступно про криптовалюту

Я свої ферми збирав у травні 2017, якраз до початку буму. Обійшлися вони мені у 5 000 доларів. Ми їх возили з Польщі. В принципі, це ті ж звичайні комп'ютери, тільки до материнської плати "чіпляється" не одна відеокарта, а шість. І з Польщі ми їх возили, бо на одній відеокарті була різниця в 50-60 доларів. То якщо у мене 15 відеокарт і по 50 на кожній – це 750 доларів різниці,
– розповів майнер.

При цьому особисто він не стежить за роботою системи, це робить його друг, з яким Сергій ділиться відсотком прибутку. "Я досить зайнята людина, маю основну роботу, досить високу посаду. А майнінг – це просто моя інвестиція", – відзначив герой.

При цьому визначити точну суму вже заробленого Сергієм досить непросто. Він пояснив – будь-який дохід, особливо в криптовалюті, рахується, коли ви зняли кошти і вони у вас на руках. Криптовалюта – дуже динамічна субстанція. І ризикована. Вона може робити різкі "стрибки" як вгору, так і вниз. Цим ринком, як і будь-яким іншим, керують два фактори: людська жадібність і страх. Всі хочуть купити подешевше і продати подорожче. З березня по середину червня біткойн ріс неймовірно, люди в 10-20 разів збільшували свої статки у криптовалюті. Далі все пішло вниз. На середину липня ринок "просів" у 2-3 рази.

Читайте також: Біткойн в Україні: коли і як легалізують криптовалюту

"Деякі майнери працюють за схемою, коли кожні 2-3 тижні виводять кошти, тоді ферма окупиться за приблизно 9-12 місяців. Для мене це не критично. І все, що мої ферми заробили, стоїть і чекає. А криптовалюта по своїй природі постійно зростає. Йдуть коливання вгору-вниз, але в глобальному сенсі вона – росте. Станом на сьогодні я свої ферми вже "відбив". Одну запустив у травні, дві – у червні. Якщо я зараз продам всю свою криптовалюту – то вийду на нуль", – уточнив він.

Разом з тим і точно сказати, що буде в майбутньому – майнер не може: "Якщо завтра біткойн обвалиться в два рази, мені доведеться чекати ще 4 місяці. Якщо біткойн підросте, то в цей момент матиму ще плюс 500 доларів. У криптовалюті прибуток визначається тоді, коли ви його вивели, бо він дуже динамічний. Десь півтора місяця тому вартість біткойна була 3 тисячі доларів, сьогодні – доходить до 18".

Навіщо ж тоді було за все це братися, спитаєте ви. Сергій пояснює, що особисто його у майнінгу цікавлять два аспекти. Перше – це можливість інвестування.

У мене є вільні кошти. Або треба йти в банк, або інвестувати сюди. Мій друг упродовж року цим займався, я побачив, що це стабільно і нічого страшного в тому немає. Тому і зробив цю інвестицію. До всього це ще й мало ризиковано, бо в будь-якому випадку у мене залишається все "залізо". А крім того – там прибутки набагато більші, ніж деінде,
– констатував майнер.

Другий аспект, що цікавить героя у майнінгу і криптовалютах – він займається також торгами на біржах. "Мені це цікаво як математику, дивитися на графіки і проводити аналіз", – відзначив він. Але не математикою єдиною, бо прибутковість на біржі навіть більша, ніж робота самих ферм. Сергій зауважив, що за період торгів в 10 разів збільшив те, що туди вніс.

Пройдіть тест: Біткойн: чергова піраміда чи нова епоха грошей?