Про це в ефірі телемарафону розповів начальник служби зв'язків з громадськістю 47-мої ОМБр. Дмитро Лазуткін наголосив, що наші військовослужбовці гідно тримають оборону й не дають агресору просуватися на півночі Авдіївки, передає 24 Канал.

Зверніть увагу Зима на фронті․ Як погода впливає на війну, наступ ЗСУ та просування росіян

Земля розмокла, техніка у ній грузне

Наразі спостерігається багато обстрілів. Важливо розуміти, що погода впливає на ситуацію на фронті.

Вже практично добу безперервно ллють дощі, ясна річ, це ускладнює пересування важкої техніки, хоча воно також спостерігається,
– зазначив спікер.

Додав, що в середньому щодоби українські захисники ліквідують до сотні окупантів. Окрім того, знищують по декілька одиниць важкої ворожої техніки. Воїни відстежують місця зосередження живої сили й техніки росіян.

Дмитро Лазуткін наголосив, що в таких умовах працювати непросто. Наші бійці – справжні герої. Військовослужбовці теж живі люди, їм теж іноді буває страшно, теж буває холодно, але попри це воїни тримають оборону.

Земля зараз розмокла, техніка у ній грузне. Окрім того, через поривчастий вітер, низькі хмари ускладнена робота безпілотників. Вона здійснюється, але є деякі нюанси. Збільшується кількість контактних стрілецьких боїв і відповідно збільшується кількість кульових поранень. Це теж характеризує бойові дії, які зараз відбуваються,
– підкреслив представник "Маґури".

Також спікер додав, що шкоди нашим воїнам завдають і польові миші. Вони тікають у теплі місця, там, де є їжа, не так холодно, тобто ближче до українських військовослужбовців. Багато хто жартує над цією проблемою, однак, робити цього не треба.

"Насправді не так все і весело. Кілька днів тому одного з наших бійців миша вкусила і його відправили на лікування. Кілька днів має приймати медичні препарати, кілька днів фактично він не залучений у бойових діях. Тобто це серйозна шкода, легковажно ставитися до цього і жартувати не варто", – наголосив Лазуткін.

Нова фаза війни: президент пояснив особливості боїв взимку

  • З початком зими Україна вступила у нову фазу повномасштабної війни. Вести військові дії у холодну пору виснажливо та складно. Окрім того, важливо розуміти, що війна триває не лише на полі бою, а й у містах.
  • Володимир Зеленський зазначив, оскільки зима знову застала Україну у часи війни, військові лідери повинні боротися з новими, але знайомими викликами. Адже повномасштабна війна наближається до кінця другого календарного року.
  • "Морозні температури та безплідні поля залишають солдатів незахищеними. І є нова загроза широкомасштабних російських повітряних нападів на міста, цілями яких є енергетична інфраструктура та цивільне населення", – пояснив виклики глава держави.