Очевидно, енергетикам потрібно ще трохи часу, аби у Києві змогли повернутись до відключень світла за графіком, однак станом на ранок п'ятниці 23 грудня ситуація все ще нестабільна. У ДТЕК зазначають, що можливі екстренні відключення електроенергії та до них повинні готуватись місцеві.

Читайте також Де в Україні не буде світла 23 грудня: графіки та міста

Де можна перевірити, чи відключатимуть у вашій оселі світло

У ДТЕК зазначають, що їхні фахівці разом зі спеціалістами з НЕК "Укренерго" та іншими екстренними службами роблять усе, аби в жителів столиці якомога скоріше з'явилось світло. А поки слід бути готовими до екстренного припинення постачання електроенергії, які сприяє зменшенню дефіциту.

Що кажуть в КМВА

У військові адміністрації столиці згодом зазначили, що тепло- і водопостачання подається в усі райони Києва в штатному режимі. Цього вдалось досягнути завдяки роботі енергетиків та свідомому споживанню струму жителями міста.

Енергетики продовжують працювати над ліквідацією пошкоджень в мережі енергосистеми Києва. Місто досі живе в режимі аварійних відключень,
– написали в КМВА.

Окрім того, там наголосили, що на верхніх поверхах багатоповерхівок, які наразі знеструмлені, можливий понижений тиск води, та закликали українців економити електрику за можливості. Лише так можна буде повернутись до звичних графіків відключень.

скільки споживають електроприлади
Скільки споживають електроприлади / Інфографіка 24 Каналу

Слід сказати, що досить часто трапляються випадки, коли в одному будинку вимикають екстренно світло, а в сусідньому – ні. Власне, це спричинено особливостями нашої енергетичної системи, про які варто знати кожному українцю.

чому у сусіда є світло
"Чому в сусіда є світло, а в мене нема" / Інфографіка 24 Каналу

Світ солідарний з Україною

Як би важко не було, ми повинні пам'ятати, що відключення світла спричинені ракетними атаками Росії на Україну. Окрім того, варто не забувати що зі своєю бідою ми не одні. Усі цивілізовані держави світу підтримують українців.

  • У четвер, 22 грудня, прем'єр-міністерка Італії Джорджа Мелоні закликала громадян своєї держави на годину у день вимикати газ та світло на знак підтримки України.
  • Також Президент України Володимир Зеленський розповів, що у ніч проти 22 грудня на 60 відомих світових локаціях вимкнули світло на деякий час, аби продемонструвати свою солідарність з Україною.