Як у Росії працює схема "внєпалітікі"

1. Режим захищати нікому, якщо проти нього постає військова сила.

Читайте також Єврокомісія починає відкривати для себе Росію у всій її "красі"

Усі репресивні органи у Московії призначені виключно для розправи з неозброєними інакодумцями, але не для того, щоб зупиняти серйозні збройні сили. Це мають робити інші збройні сили, але всі вони – в Україні.

Різноманітним росгвардійцям, прикордонникам та кадирівцям немає жодного сенсу помирати за режим. Краще дочекатися, хто переможе, і йти присягати йому. Тому поки вагнерівці йшли, всі лише складали перед ними зброю. Вони так могли дійти й до Кремля.

2. "Народонаселенню" найбільшої держави світу в принципі байдуже, хто у них керує. Зайшли вагнерівці у Ростов? У Ростові всі задоволені – знімають на камери, нічого з цим не роблять. Режим десятиліттями вибудовував пропагандистську схему "внєпалітікі", і це працює. Однак "внєпалітікі" має й інший бік – захоплюй владу, "народонаселенню" буде байдуже.

3. Єдиний політичний аргумент, що залишився у московитів, – це військова сила. Якщо вона у тебе є – з тобою будуть домовлятися. Все, єдиновладдя завершилося. Тепер з усіма, хто має таку силу, доведеться домовлятися. Таких буде все більше і більше. Вони будуть накопичувати дорогоцінний ресурс, аби потім показати його у потрібний момент. "Приватні армії" – це політичні партії Московії недалекого майбутнього.

Актуально На Суровікіна в будь-якому випадку чекає лише один кінець

Путін імітує реальність

Усе це – ознаки краху. Не миттєвого, але поки що відкладеного. Ілюзія всесильної імперії спершу була підірвана в Україні, а тепер добивається у самій Росії. Українці останнім часом намагалися перенести війну у Росію, але все це було несерйозним на тлі того, що зробили самі росіяни. Збиття власних військових літаків, бомби на цивільні дороги, підірвані мости, паніка у Москві. І це вони, очевидно, ще "не починали".

У цьому ключі треба розглядати усі тілорухи, які були у Кремлі протягом днів після заколоту. Схему вони обрали геніальну: вдавати, що "все було за планом". Переписати історію, аби у суспільній свідомості вигадані пізніше фікції замістили реальність.

Важливо Чому українцям не можна нав'язувати свої мрії іншим народам

Приміром, Путін нагороджує "військових за придушення заколоту". Отже, всі мають запам'ятати, що хтось щось реально "придушував". Не тікав, не здавав зброю, не приєднувався до заколотників, а щось робив.

Сам бункерний дід, судячи з його виступів, "уважно слідкував за ситуацією", і "не дав їй розповзтися". Інакше, мовляв, він би точно застосував силу, однак дуже не хотів подальшого кровопролиття.

Не знаю, чи переконає це все бодай когось. Можливо, "народ-богоносець", що дивиться російське ТБ, у щось повірить. Однак не "народ" вирішує щось, а "бояри". Для останніх Путін – це вже не гарант їхнього стабільного, ситого та спокійного життя, а джерело нестабільності, видатків та загроз.

Ніякими цирковими клоунськими виставами це не перекриєш.