Також чоловіка можуть забрати служити там, де він потрібен, або залишити за місцем проживання. Адвокат Ростислав Кравець розповів, хто може залишитись на службу у своєму регіоні.

Дивіться також Нові правила виїзду чоловіків за кордон 2023: хто має право виїжджати, які документи потрібні

Хто може служити за місцем проживання

Адвокат розповів, що згідно з 23-ю статтею закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", лише за власним бажанням та за місцем проживання можуть служити:

  • багатодітні батьки;
  • батьки дітей з інвалідністю;
  • особи з інвалідністю.

Ростислав Кравець пояснив, що часто цього не дотримуються – наприклад, людина прописана у Львівській області, натомість воює – під Слов'янськом на Донеччині.

Якщо має таке бажання, вона може звернутися з відповідним рапортом до командира частини, вказавши, що має служити тільки у регіоні, де зареєстрована,
– розповів Кравець.

За його словами, тоді такого військовозобов'язаного зобов'язані перевести.

Мобілізація в Україні: коротко

  • У лютому Верховна Рада України проголосувала за продовження воєнного стану та мобілізації до 20 травня 2023 року.
  • Юрист Владислав Юрчак пояснив, що дані про кількість мобілізованих весною 2023 року –таємні. Адже ця інформація має велику цінність для ворога. Щоправда, відомо, що мобілізація відбувається за територіальним принципом – кожен регіон має певний план щодо мобілізованих.
  • Однак є військовозобов'язані, яких бронюють на період мобілізації та на воєнний час органи державної влади, інші держоргани, органи місцевого самоврядування. Їх не мобілізують, проте й виїжджати за кордон таким особам можна виключно на підставі відповідних рішень про службові відрядження.
  • Варто додати, що від мобілізації можуть бути звільнені чоловіки призовного віку (мовиться про вік від 18 до 60 років), які мають певні важкі захворювання.Детальніше про перелік хвороб, які звільняють від мобілізації, читайте за посиланням.