Україна близька до необхідного ліміту кількості хворих

Дмитро Кулеба назвав критерії, які враховують країни ЄС, приймаючи рішення про допуск українських туристів, під час години запитань до уряду у Раді, пише 24 канал.

Читайте також Туреччина відкриває авіасполучення з Україною: дата

За його словами, проблем з довірою до статистики випадків коронавірусу в Україні чи кількості проведених тестів немає. До уваги беруть ліміт кількості хворих на 100 тисяч населення.

Ми дуже близько до цього порогу. І навіть незначне покращення ситуації в Україні дозволить нам вписатися в стандарти, і в'їзд для українців буде відкритий,
– пояснив Кулеба.

Він додав, що питання наразі є пріоритетним для міністерства.

В яких країнах українці зможуть відпочити влітку 2020

Раніше про те, куди українці зможуть поїхати на літній відпочинок, Кулеба розповів ефірі "Сніданку з 1+1".

Міністр наголосив, що Україна планує відкривати авіасполучення вже 15 червня. Однак потрібно, щоб обмеження зняли й партнери. Наразі тривають перемовини з низкою країн.

Куди українці зможуть полетіти

  • Про готовність приймати українських туристів заявила Туреччина. Рейси туди запускають з 15 червня;
  • Ймовірно, у Грецію та Іспанію. Перемовини з цими країнами тривають. Однак, за словами Кулеби, в Іспанії складна епідеміологічна ситуація.

Очільник міністерства висловив сподівання, що загалом у другій половині червня країни ухвалюватимуть рішення про те, коли й на яких умовах відкриватися. Тому Україна розраховує на відновлення авіасполучення вже протягом липня, серпня.

Карантин в Україні: основне

  • З 5 червня у країні діє новий етап послаблення карантинних обмежень. Зокрема, дозволили внутрішні перельоти, відкриття приміщень кафе та ресторанів, проведення релігійних заходів.
  • Крім того, з 22 травня до 22 червня діє так званий адаптивний (локальний) карантин. Він дозволяє окремим регіонам у випадку загострення епідеміологічної ситуації посилювати обмежувальні заходи лише там, а не по всій країні.


Послаблення карантину з 5 червня / Інфографіка 24 каналу