Традиційно влітку будуть дуже спекотні періоди, коли стовпчики термометрів підійматимуться за +35 градусів, однак похолодання теж прогнозують. Про це 24 каналу розповів синоптик Леонід Горбань.

До теми Спека мінятиметься місцями з похолоданням: якою буде погода у червні

Буде аномальна спека

Директор Укргідрометцентру Микола Кульбіда попередив, що спека влітку може сягати аж до +40, повідомляє "Радіо Свобода". Синоптик зазначив, що цьогоріч літо просто не може бути холодним. Тож температура повітря буде значно перевищувати норму, особливо в липні та серпні.

Починаючи з червня, а особливо липень і серпень – це температура повітря, яка буде значно вищою за норму, і велику кількість днів вона досягатиме +30...+35, а в окремі дні, навіть до +40, тому літо може бути тільки спекотним. Іншого літа у нас уже не буде,
– зауважив Кульбіда.

Він уточнив, що суттєво теплішатиме після першої декади червня.

Червень

Червень почнеться з дощів, які йтимуть близько 3 днів. До 11 числа середньодобова температура повітря становитиме +28...+32 градуси. Однак всередині місяця деякі регіони охопить похолодання. Зокрема, Північ. Прогнозують до +22...+24 градуси.

На Півдні, як завжди, буде спекотно. Середньомісячна температура становитиме +29...+31 градус. Хоча від 15 до 24 червня на кілька днів стане холодніше.

Загалом червень буде дещо прохолоднішим, ніж минулого року. В Укргідрометцентрі зазначили, що можливі навіть легкі заморозки. Хоча є дні, коли обіцяють ледь не +40.


Червень буде холоднішим, ніж торік / Фото з Pinterest

Липень

У липні погода буде стабільнішою, ніж у червні. Денна температура повітря у більшості регіоні становитиме +27...+32 градуси. На Сході та Півдні, звісно, буде більш спекотно. Протягом місяця там буде більше, ніж +30 градусів.

Хоча у другому місяці літа буде більше опадів, ніж першого. Наприклад, потужні дощі можливі на початку липня, в десятих числах та наприкінці місяця. Загальна кількість опадів у липні сягатиме 45 – 50 міліметрів.

Серпень

Третій місяць літа розпочнеться зі значної спеки. Стовпчики термометрів триматимуться на рівні +33...+35 градусів. Хоча поступово до кінця серпня температура повітря знижуватиметься.

Дощів у серпні обіцяють не так багато, на Сході вони будуть невеликими та короткочасними. Хоча в інших регіонах прогнозують рясніші опади.


У серпні поступово холоднішатиме / Фото з Pinterest