Посилення Індії = послаблення Росії

Так само підсумкова декларація не ані є доброю, ані поганою – вона є ніякою. Нас в Нью-Делі ніхто не "здав", а от формулювання в декларації очевидно розміняли.

Читайте також Скільки Україна втрачає через виїзд людей за кордон

На згоду Китаю, Індії та незахідного світу на них втричі збільшити частку джерел енергії, що поновлюються. Що, своєю чергою, без західних грошей і технологій банально неможливо. Цифра у 4 трильйони доларів інвестицій на рік тільки для незахідного світу, щоб зупинити зміни клімату, вражає.

Саміт став дуже очевидним прикладом, як Захід намагається не псувати гру Індії, яка перший раз вже офіційно була названа не Індія, а Бхарат, як хочуть індуси. Напередодні саміту вони запускали космічні станції на Місяць і до Сонця, до речі, успішно, на відміну від Росії. Індія хоче бути на одному рівні із США, ЄС та Китаєм і вважає, що це її "законне" і заслужене місце. Захід підтримує Індію як противагу Китаю.

Це, до речі, одна з відповідей, чому господарі саміту нас там не хотіли бачити. Причина полягає в тому, що вони хотіли зробити "героєм дійства" саме себе – Індію, а ніяк не Україну. Не бачу ніякої "зради", яку в нас дуже люблять розганяти.

За результатами G20, ми нічого критичного не втратили, а в геополітичному трикутнику США – Китай – Індія вже точно нема місця для Росії. Він може перетворитися на "чотирикутник" разом з Євросоюзом, і саме тоді у нас з'явиться шанс бути в ньому присутнім – як частини ЄС.

До теми Санкції можуть повністю втратити свою ефективність, якщо негайно не змінити підхід

Геополітичне посилення Індії означає геополітичне послаблення Росії.

Однак маємо чесно визнати, що світ поступово дрейфує до реальності, де наша війна вже не є завжди питанням номер один за визначенням і де все обертається навколо нас. Саміт в Нью-Делі це чітко показав. Світ перезавантажується і наше місце – на Заході. Це запорука нашої безпеки і взагалі існування. Але це означає, що маємо брати до уваги стратегічні інтереси Заходу, розуміти їх і навчитися використовувати їх на свою користь. Ніяких інших варіантів немає.