Втім Абромавичус зазначив, що для розвитку експорту в Україні досі існують значні перепони. Наприклад скромний перелік сучасної продукції, відсутність фінансових інструментів для стимулювання експорту та нездорова конкуренція експортерів самого концерну, повідомляє Укроборонпром.
Важливо: Міноборони закупить 3 тисячі ракетних комплексів для війська: деталі
Ключові ринки для українського озброєння
Досі експорт військового озброєння України майже повністю спрямований на схід. Головними ринками для українського експорту є:
- Індія;
- Саудівська Аравія;
- Туреччина;
- Близький Схід;
- Центральна Азія.
Що найчастіше експортує Україна:
- протитанкові ракетні комплекси;
- корабельні газотурбінні двигуни та агрегати;
- ремонт радянської техніки;
- модернізація літаків.
Як Укроборонпром розвиватиме свій експорт
Для того, аби владнати систему експорту товарів і послуг в Укроборонпромі розпочато реформу спецекспортерів. Її метою є покращити їхню координацію, кооперацію, прибрати зайву конкуренцію та чітко розподілити зони відповідальності.
У "перехідний період" – поки у концерні тривають зміни – на зовнішніх ринках будуть працювати 4 експортери замість 6 і не більше двох на одному ринку. У підсумку, в довгостроковій перспективі, залишиться всього 2 спецекспортери з правилом: одна країна – один експортер,
– пояснив Абромавичус.
Хто експортує зброю з України?Монопольне право на імпорт та експорт військової продукції з України має компанія Укрспецекспорт. Компанія діє з 1996 року, а з 2010-го входить у концерн Укроборонпрому.