Про це 24 каналу розповів військовий оглядач Роман Бочкала. Експерти вважають, що погодні умови можуть суттєво вплинути на бойові дії.

Зверніть увагу Найскладніша зима в історії України: як підготувати своє житло до опалювального сезону

Як зима вплине на окупантів

Як зазначив Бочкала, в історії були випадки, коли росія користувалася зимою, аби отримати перевагу на полі бою. Зокрема, йдеться про війну з Наполеоном у 1812 році та про Другу світову війну.

Роман Бочкала

Військовий оглядач

Зима змінювала акценти у війні і стримувала наступальні дії ворога. Але зараз є одна відмінність. Тоді росія захищалася у складі СРСР чи ще за часів російської імперії. А зараз росія хоче наступати. Наступати взимку важче. І важче якраз буде росіянам, аніж нам.

Журналіст зазначив, що війна у холодну пору року буде дуже важкою. Однак, на його думку, росіяни взимку не наважаться на наступ.

Загроза з боку росіян

Військовий оглядач вважає, що натомість російські загарбники будуть усіляко створювати інші проблеми українцям.

Вони будуть десь закривати кран, не пускати газ чи щось подібне. Я впевнений, що вони не поцураються знищувати українські ТЕЦ,
– наголосив він.

Бочкала додав, що росіяни намагатимуться залишити людей без опалення і максимально погіршити ситуацію в Україні не тільки у військовому, а й в соціальному сенсі.

Роман Бочкала розповів про тактику окупантів: дивіться відео

Україна готується до зими

  • Прем'єр-міністр Денис Шмигаль інформував про те, що опалювальний сезон 2022 – 2023 в Україні буде важким. Тому уряд веде підготовку до різних сценаріїв й створив відповідний штаб. За його словами, Україна накопичує газ, вугілля та готує об'єкти інфраструктури.
  • Також уряд оголосив про обов'язкову евакуацію з Донецької області, оскільки там існує великий ризик, що не буде газу й тепла.
  • У Запорізькій області закликають людей вже сьогодні думати про утеплення своїх осель. Людям, які живуть у приватних будинках, влада рекомендує за можливості запасатися дровами та паливними брикетами.