Про це 18 вересня завив головуючий суддя Владислав Дев'ятко, повідомляє "Українська правда".

Суддя зазначив, що суд неодноразово викликав Януковича для участі у засіданні. Відбувалося це як шляхом публікації повідомлень, так і за допомогою листів поштою за всіма відомими адресами можливого проживання екс-президента, в тому числі, і в Росії.

Читайте також: Чому Януковича не можна засудити довічно

Дев'ятко наголосив, що, відповідно до закону, Янукович мав виступити зі своєю останньою промовою перед заявами захисників, проте не зробив цього.

Суд повідомляє, що попри будь-які заяви сторони захисту, як до цього, так і в сьогоднішньому засіданні, попри будь-які дії сторони захисту, які судом були констатовані, як зловживання правом на захист, суд завжди стояв на позиції забезпечення усіх прав обвинуваченого Януковича Віктора Федоровича,
– сказав на засіданні головуючий суддя.

Дев'ятко додав, що саме тому суд знову викличе Януковича на засідання і надасть йому право виступити з останнім словом, у тому числі, шляхом відеоконференції, але без залучення компетентних органів Росії.

Дев'ятко також повідомив, що захисники екс-президента мають завершити свої дебатні промови з 1 по 10 жовтня.

До слова, 18 вересня стало відомо, що Генпрокуратура України викликала на допит 1 жовтня екс-прем'єра Миколу Азарова, екс-главу ГПУ Віктора Пшонку і його сина Артема, екс-нардепа Юрія Іванющенка та екс-голову Держкомітету фінмоніторингу Сергія Гуржія.

В чому полягає державна зрада Віктора Януковича? Після втечі до Росії під час Майдану у 2014 році Янукович попросив президента РФ Володимира Путіна застосувати свої війська для "відновлення законності" в Україні. Відповідну заяву Януковича від 1 березня 2014 року зачитав представник Росії Віталій Чуркін на засіданні Ради безпеки ООН 3 березня 2014 року. Окрім держзради, екс-президента підозрюють у пособництві в умисних діях, вчинених з метою зміни меж території та державного кордону України та пособництві у веденні агресивної війни. У 2018 році прокурори Головної військової прокуратури попросили суд винести вирок Януковичу у вигляді 15 років в'язниці.