Про це 24 каналу розповіла Зоя Красовська – медійна експертка та аналітикиня Львівського медіафоруму. Вона висловила припущення щодо скандальної Овсяннікової.

До теми Російська пропагандистка Овсяннікова каже, що побувала в "рідній" Одесі

Овсяннікова вдає із себе "жертву режиму" та "дисидентку", – медіаекспертка

Про можливу присутність російської журналістки в Україні стали говорити після того, як у Києві анонсували пресконференцію з нею. Тема заходу: "Викриття від Марини Овсяннікової: як працює російська пропаганда". Проте подію скасували за пів години після публікації анонсу через розголос та обурення громадськості.

Медіаекспертка зазначила, що журналістська спільнота була першою, хто дізнався про те, що Овсяннікова планує бути в Києві та проводити пресконференцію. Саме медійники й стали найактивніше розбиратися у тому, як же вона сюди потрапила.

Проте, як відзначила журналістка, історія з приїздом пропагандистки досі до кінця не з'ясована. Сама ж Овсяннікова так і не відповіла на запитання журналістів про те, хто ж власне є організатором її приїзду. Якщо розібратись у цій ситуації, то має прояснитись, що все ж таки відбувається.

Зоя Красовська

Медіаекспертка та аналітикиня Львівського медіафоруму

Овсяннікова активна в соцмережах. Кидає меседжі про те, як її сприймають чи не сприймають в Україні, яка вона "жертва режиму" й "дисидентка". Є кілька версій, що вона робить в Україні.

Зоя Красовська припустила, що, можливо, причина криється у тому, що західні редакції й організації не до кінця розібралися, що відбувається з медіаполем та хто ж така Овсяннікова. Або ж приїзд ексредакторки російського каналу є відвертим продовженням гібридної війни та пропаганди.

Схиляюсь до того, що тут усе ж таки є робота російської сторони та "хороших росіян", які намагаються продовжувати впливати на світ дипломатичним шляхом,
– наголосила аналітикиня Львівського медіафоруму.

Вона додала, що світові зараз не треба доводити, що Путін є агресором, а Росія – країною-агресоркою. Це вже пройдений етап. Саме тому ключова мета російської пропаганди зараз – це участь у війні за те, щоб зрозуміти, чи винен тільки російський диктатор.

"Власне, Марина Овсяннікова і їй подібні є учасниками лінії, що "це вина тільки Путіна", та якщо усунути главу Кремля, то в такий спосіб ми здобудемо вільну, ліберальну та демократичну Росію", – роз'яснила медіаекспертка.

Медійна експертка пояснила, що стоїть за візитом Овсяннікової в Україну: дивіться відео 24 каналу

Красовська зауважила, що ці спроби справді зараз активно ведуть. Це можуть бути елементи складнішої дипломатичної гри, результати якої ще якось рано оцінувати, а варто побачити, до чого це призведе.

Чому пропагандистку могли впустити: припущення Красовської

Щодо Овсяннікової, аналітикиня ще висловила думку, що існує небезпека у тому, що пропагандистка фактично є співробітницею авторитетного німецького медіа й, можливо, саме через це українські спецслужби не можуть діяти дуже радикально.

"Це сприятиме загостренню конфліктів, які й так є з нашими західними партнерами. Десь публічні, десь, може, не досить публічні. Змушені діяти досить обережно. Нам треба сфокусуватися на своєму. Сенсу будувати діалог із росіянами немає", – резюмувала вона.

Хто така Овсяннікова та чим оскандалилась: коротко

  • Марина Овсяннікова активно з'явилась в інформпросторі після того, як у березні 2022 року нібито перервала ефір програми на пропагандистському каналі, вибігши з плакатом: "Зупиніть війну. Не вірте пропаганді. Тут вам брешуть".
  • З 2003 до 2022 року вона працювала журналісткою на російському держканалі, який активно поширював антиукраїнську пропаганду. Пізніше пропагандистка поїхала з Росії та стала працювати в німецькому виданні Die Welt.
  • Про візит в Одесу Овсяннікової стало відомо 4 червня. Про це вона написала у своєму інстаграмі, сказавши, що побувала у "рідному місті". В Одеській ОВА різко та емоційно відреагували на її приїзд, назвавши "медіагидотою".
  • Пізніше ексредакторка пропагандистського каналу написала, що вже перебуває у Києві. Вона поділилася тим, як її вразили черги на автозаправках і сигнали повітряної тривоги.

Наочно – реакція речника Одеської ОВА на візит Овсяннікової: деталі у відео