Про це розповів Олексій Громов – заступник начальника Головного оперативного управління Генерального штабу ЗСУ. Українські військові проаналізували дії противника під час повномасштабного вторгнення.

До теми Україна буде повертати Крим і Донбас з допомогою наданої Заходом зброї, – Резніков

Бойові дії противник переважно веде вдень, – Генштаб

Застосування повноцінних батальйонних тактичних груп і відповідних засобів забезпечення практично не відбувається. Бойові дії ведуться переважно в світлу пору доби,
– пояснив Громов.

Вночі свої підрозділи ворог практично не використовує, виняток – якщо окупанти передислоковуються або перегруповуються.

На окупованих територіях "працює" росгвардія

Аби забезпечити оперативний режим на тимчасово окупованих територіях, загарбники залишаються росгвардію. У вигляді так званих "силових структур" використовують "добровольчі" загони та сили приватних військових компаній. Також на зайнятих позиціях противник одразу намагається закріпитись.

Як це помітно по Херсонському напрямку, для цього ворог використовує залізобетонні конструкції, які бере в зрошувальних каналах,
– додав представник Генштабу.

Читайте також "Чим вони думали": воїни ССО знищили переправу росіян на Луганщині – епічне відео

Багато зусиль витрачає ворог витрачає на маскування. Повітряно-десантні війська та морська піхота використовуються в бойових порядках механізованих підрозділів. Їх застосовують, як правило, на передньому краї – як штурмові групи, аби забезпечити просування.

Як росіяни використовують ракетні війська та артилерію

Підрозділи ракетних військ та артилерії росіян застосовують за єдиним планом старшого командира. До нанесення вогневого ураження застосовують, як тактичні групи зі складу бригад загальновійськових округів, так і артилерія зі складу БТГр.

Це фактично позбавляє можливості командира тактичної ланки використовувати підрозділи в своїх інтересах. Складова ракетних військ та артилерії противника – дуже суттєва,
– сказав Громов.

Під час використання комплексів "Точка-У" водночас ворог застосовує РСЗВ. Також разом з артилерійськими підрозділами працюють і важкі вогнеметні системи.

У ЗСУ наголосили, що розуміють і тактику, і стратегію противника. У Генштабу є план подальших дій.

Заяви Міністерства оборони України щодо російської агресії

  • Глава Міноборони Олексій Резніков заявив, що Україна має намір з допомогою західної зброї повертати Крим та Донбас. Проте він наголосив, що це відбудеться не так швидко, а на 3 етапі звільнення територій.
  • Напередодні Олексій Резніков брав участь у зустрічі "Рамштайн-3". Близько 40 представників країн обговорювали військову допомогу Україні.
  • Щодо того, яка ситуація зараз на фронті, то в розвідці прокоментували: Україна програє противнику в артилерії. Саме тому такою важливою є допомога Заходу.

Дивіться у відео: українські десантники знищили ворожий бронетранспортер