Верховна Рада 27 липня призначила новим генпрокурором Андрія Костіна. Про те, чому на цю посаду запропонували саме Костіна, розповів в коментарі 24 каналу радник голови Офісу Президента Михайло Подоляк.

Раніше Хто може стати новим генпрокурором: Зеленський відправив до Ради постанову про призначення

Костін добре розуміє проблеми галузі, – Подоляк

Як законодавець та голова профільного комітету він добре розуміє проблеми правоохоронної галузі, а як юрист – має бездоганну репутацію в професійному середовищі. Тобто ключова опція – професійність – присутня,
– пояснив Подоляк.

В Офісі Президента кажуть, що про нового генпрокурора відгукуються добре як колеги по парламенту, так і представники країн-партнерів.

Про Костіна є дуже добрі відгуки, – ОП

Зараз у роботі Офісу генпрокурора важливим є процесуальне керівництво розслідуваннями російських воєнних злочинів, належна процесуальна фіксація доказів. А це передбачає роботу з європейською системою юстиції. На думку Подоляка, Костіну у цьому допоможе те, що він – "юридичний перфекціоніст". Саме тому президент Зеленський і зупинився на цій кандидатурі.

До речі, саме ці якості – професійність, юридична в'їдливість, цілодобова працьовитість в стресових умовах – я особисто побачив в пана Костіна в рамках спільної роботи по переговорній групі,
– додав радник голови ОП.

Читайте також Венедіктова залишається в команді, її чекає нове призначення, – Кравчук

Що відомо про призначення Андрія Костіна: коротко

  • 27 липня за призначення Андрія Костіна генпрокурором проголосували 299 народних депутатів.
  • Раніше кандидатуру Костіна схвалив правоохоронний комітет Верховної Ради.
  • До цього призначення Костін був народним депутатом від фракції "Слуга народу", а також головою комітету Верховної Ради з питань правової політики.
  • 17 липня президент Зеленський підписав указ про відсторонення Ірини Венедіктової від виконання обов'язків генпрокурорки. 19 липня з посади її звільнив парламент.

Дивіться у відео, як Зеленський пояснив усунення Баканова та Венедіктової: