Водночас експерти запевняють, що боєздатної російської армії у цьому регіоні немає. Однак є кілька нюансів – про це фахівці розповіли ексклюзивно сайту 24 каналу.

Читайте В Україні знищено російських офіцерів, які брали участь у "миротворчій" місії в Придністров'ї

Армія Путіна в Придністров'ї

За словами Дмитра Сінченка, голови ГО "Асоціація Політичних Наук", на перший погляд, видається, що Росія може легко отримати перемогу в Молдові, адже в останньої практично немає боєздатної армії.

Проте тут є важливий нюанс – російські частини у Придністров'ї, і тим паче контрольовані росіянами збройні сили придністровських сепаратистів, – теж небоєздатні, і, що найголовніше – відрізані від постачання з Росії. Водночас Молдова може запросити підмогу у сусідніх Румунії та України, які дуже швидко впораються з цією загрозою,
– пояснив Сінченко.

Якщо це станеться, Україна зможе в результаті вивільнити більше ресурсів для оборони на сході й півдні, адже сьогодні ми змушені тримати певну кількість військ і на кордоні з Придністров'ям.

Наступ Путіна на Молдову лише пришвидшить його політичний кінець / Фото Getty Images

На його думку, пряма участь третіх країн у війні з Росією сприятиме збільшенню допомоги Україні, а отже пришвидшить нашу перемогу.

Важливо Політичний кінець Путіна: експерти розповіли, чим обернеться наступ Росії на Молдову

Острів Зміїний

Євген Савісько, експерт громадського руху "Всі разом!", пояснив, що Путіну для захоплення Молдови спочатку потрібен контроль над островом Зміїний. Адже саме острів контролює дельту Дунаю і значну частину Чорного моря, насамперед узбережжя України, Молдови та Румунії.

Російські війська у Придністров'ї – небоєздатні /Фото Getty Images

Якщо путінські війська почнуть наступ проти молдавської армії наявними силами придністровського угрупування, то доля Молдови залежатиме від дій Збройних Сил України. В разі звернення офіційного Кишинева про допомогу – наша армія готова розпочати наступ і розгромити цю групу путінських військ. Якщо ж ворогу якимось дивом вдасться перекинути до т.зв. Придністровської Молдавської Республіки додаткові людські ресурси та техніку, то тоді ситуація може суттєво ускладнитися,
– додав Савісько.

За його словами, у такому разі ворог зможе атакувати ЗСУ на півдні з кількох сторін одночасно.

Також цікаво – Війна обходиться Росії у 2-3 рази дорожче, ніж Україні: дивіться відео