Коли ХАМАС напав на Ізраїль у суботу, 7 жовтня, багато експертів і політиків попереджали, що у війну можуть втягнутися і нові гравці. Здається, саме так і відбувається.

Дивіться також У Ізраїлі зробили заяву щодо візиту Зеленського

Що відомо

Заяви офіційного речника армії Ємену дуже войовничі. Яхья Саріє Ану говорить про "ізраїльсько-американську агресію" проти Сектора Гази та пояснює, що обстріли Ізраїлю – це підтримка братів по мусульманській вірі в Палестині.

У низці дописів у соцмережі Х, раніше відомій як твітер, він прояснив свою позицію.

Наші збройні сили запустили велику партію балістичних та крилатих ракет і велику кількість безпілотників по різних цілях ізраїльського ворога на окупованих територіях,
– написав він.

Яхья звинувачує Ізраїль у геноциді палестинського народу та блокуванні Сектора Гази. Саму Державу Ізраїль він називає "ворожим сіоністським утворенням", яке нібито дестабілізує регіон.

"Позиція нашого єменського народу щодо палестинського питання є твердою та принциповою: палестинський народ має повне право на самооборону та отримання своїх повних законних прав", – написав він.

Також речник наголошує, що "арабські народи мали сказати своє слово".

Імовірно, ці заяви були добре продуманими, адже перед дописами був анонс "важливої заяви для збройних сил". Також є відеозапис виступу речника армії Ємену.

Це вже третя атака, спрямована проти Ізраїлю, заявив представник угруповання, попередивши, що "попереду ще більше". Іран, який підтримує ХАМАС, широко звинувачують у підтримці хуситів (руху, який бореться з урядом Ємену, де більшість становлять суніти) з 2004 року,
пише Sky News.

Що цікаво, Ємен не межує з Державою Ізраїль – він розташований на півдні Аравійського півострова.

Де Ємен і де Ізраїль: показуємо Ємен на карті

Що саме запустили по Ізраїлю

Відсіч з боку Ізраїлю стала прецедентною: балістичну ракету (імовірно, Toufan) ЦАХАЛ перехопив за допомогою системи протиракетної оборони Arrow 3. Вона є найпотужнішою ПРО, і це її перше використання в бойових умовах.

"Ціллю був Ейлат на півдні країни, для удару по якому ракета повинна була мати дальність близько 1 700 кілометрів. Перехоплення відбулось над Червоним морем", – наводить дані Defense Express.