Згодом також оприлюднили документ на сайті Європейської ради. Санкції заборонятимуть закупівлю не лише сирої нафти, а й нафтопродуктів з країни-терористки. Це є важливою частиною нового санкційного пакета Європи. Тому питання треба було погодити напередодні саміту Євросоюзу.

До теми "Індія і Китай не чекають з обіймами": що буде, коли Європа відмовиться від нафти Росії

Ембарго на нафту Росії підтримають усі члени ЄС

Ухвалене рішення передбачає відмову європейців від "чорного золота" Росії, яке транспортується морем. Проте тимчасово ці обмеження не поширюватимуться на ті ресурси, які переправляються трубопроводами.

Єдність. Угода про заборону експорту російської нафти до ЄС. Це одразу охоплює понад 2/3 імпорту нафти з Росії, скорочуючи величезне джерело фінансування для її військової машини,
– написав у твітері глава Євроради Шарль Мішель.

За даними Bloomberg, чиновники та дипломати ЄС ще мають узгодити технічні деталі. Але вже відомо, що санкції мають бути офіційно прийняті всіма 27 країнами.

Скільки втратить Росія

Такий крок Заходу коштуватиме кремлівському режиму досить дорого – до 10 мільярдів доларів на рік. Річ у тім, що ембарго змусить Росію продавати свою нафту в Азію. А там вона вже коштує дешевше приблизно на 34 долари за барель.

Які виключення з ембарго будуть

Наразі ще діятимуть постачання сирої нафти через гігантський нафтопровід "Дружба". Це триватиме до моменту, поки ЄС не зможе знайти технічне рішення, яке задовольнить енергетичні потреби Угорщини та інших країн, які не мають виходу до моря – це, скажімо, Словаччина та Чехія.

Слід зауважити, що тривалий час введення ембарго блокувала саме Угорщина. Проте вже 30 травня прем'єр-міністр країни Віктор Орбан заявив, що підтримає ембарго на російську нафту.

Зауважте Президентка Єврокомісії привітала угоду ЄС про заборону експорту російської нафти

"Сбербанк" відключать від SWIFT

Ембарго на нафту було тим питанням, яке гальмувало ухвалення 6 пакету санкцій проти Росії. Тому тепер стали можливими й решта жорстких ударів по економіці Путіна.

Зокрема, таким буде відключення від системи SWIFT "Сбербанку" та 2 інших великих банків Росії. Це вдарить по установах, які системно важливі для російської фінансової системи.

Які ще обмеження будуть у 6 пакеті санкцій

Заборона можливості надання консультаційних послуг російським компаніям і заборонять торгівлю багатьма хімічними речовинами з Росією.

Також санкції накладуть на:

  • Аліну Кабаєву, яку ЄС вважає "тісно пов'язаною" з Путіним. ЗМІ вже багато років називають її коханкою та матір'ю кількох дітей диктатора.
  • Патріарха Кирила, який очолює Російську православну церкву. За даними Bloomberg Угорщина це теж не підтримує.
  • Десятків військовослужбовців. Зокрема тих, яких вважають відповідальними за звірства в Бучі та інших містах Київщини.
  • Компанії, які надають обладнання та послуги російським збройним силам.

До теми – за що Орбан зараз розраховується з Путіним: дивіться відео