Про готовність надати новий кредит Україні верховний представник ЄС з закордонних справ і безпекової політики Жозеп Боррель повідомив під час спільної пресконференції з міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою, повідомляє 24 канал.

Важливо Майданчик для деокупації Криму, реформи і Донбас: головне з зустрічі Зеленського і Борреля

Ми готові надати 1,2 мільярда макрофінансової допомоги, щоб допомогти Україні розв'язати проблеми, пов'язані з економічним спадом, що спричинила коронавірусна пандемія,
– підкреслив Боррель.

Втім він наголосив, що для цього Україні необхідно конструктивно взаємодіяти з МВФ, а також виконати всі вимоги, які стосуються зміцнення верховенства права.

Крім того, віцепрезидент Європейської комісії підкреслив, що проводив зустрічі з представниками українських парламенту й громадянського суспільства. На цих зустрічах він висловив запевнення, що Євросоюз підтримує Україну і її народ.

"Ми найсильніший і найнадійніший партнер України, і ми продовжимо підтримувати процес реформ, суверенітет і територіальну цілісність. Україна – це країна, яка отримує найбільшу європейську підтримку. Ми дуже віддані майбутньому України як вільної країни, що процвітає", – запевнив представник ЄС.

Детальніше про макрофінансову допомогу для України:

  • Напередодні про її важливість заявив міністр фінансів Сергій Марченко. Він пояснив, що саме шляхом нових запозичень Україна планує покривати дефіцит держбюджету в цьому році, який становитиме близько 300 мільярдів гривень, а також у 2021 році.
  • Марченко також розповів, що Україна ще в цьому році розраховує отримати другий транш від МВФ. За попередніми домовленостями, це має бути 700 мільйонів доларів. Третій транш має бути вже у 2021 році.