Слова Борреля прокоментувала віцепрем'єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина. Свою думку вона висловила у ексклюзивному інтерв'ю 24 каналу.

До теми Україна готова стати повноцінним членом ЄС: відверте інтерв'ю з Стефанішиною

"Я сказав президенту, що ЄС не є благодійною організацією або банкоматом. Лише українці власноруч можуть втілити реформи", – зауважив Боррель. Згодом цю фразу прибрали зі статті.

На думку Стефанішиної, таке формулювання важко назвати дипломатичним. Очевидно, мовилося про заклик, який достатньо часто чути від Євросоюзу – мовляв, не можна сповільнювати темп реформ.

Усіма своїми діями, починаючи від затвердження стратегії національної безпеки, закінчуючи урядовим планом дій, а також порядком денним, навіть пленарної сесії парламенту цього місяця (вересня – 24 канал), ми демонструємо таку відданість,
– наголосила вона.

Стефанішина впевнена, що це не залишається непоміченим серед європейських партнерів. "Я дуже критично сприймаю такі формулювання. Тому що бачу великий прогрес та велику роботу, яка зроблена в Україні", – додала чиновниця.

Вона підкреслила: ті трансформації, які проведені в країні за лічені роки, це зміни, до яких інші країни йшли десятиліттями. Тож дивно чути від європейських колег такі очікування, ніби є якась чарівна паличка, за помахом якої одна людина або диво зробить країну квітучою.

"Є іноді дійсно певні занепокоєння, але я зовсім не сприймаю аргумент про те, що можна не помічати ті історичні зміни, які відбуваються або відбулися в країні. Щонайменше, це – несправедливо", – підсумувала вона.

Що варто знати про висловлювання Борреля:

  • 22 вересня Високий представник ЄС Жозеп Боррель відвідав Україну, він зустрівся з Володимиром Зеленським.
  • Про свою розмову з президентом Боррель розповів у статті "Олігархи, корупція та COVID-19: про що я говорив із президентом Зеленським". Саме там була вжита фраза "ЄС – не банкомат". Пізніше її таки прибрали з матеріалу.
  • У Євросоюзі пояснили: зробили це для того, аби краще описати візит Борреля до Зеленського, "який був дуже продуктивним".

Повне інтерв'ю Стефанішиної для 24 каналу: дивіться відео