Грошову допомогу країни ЄС затвердили у розмірі 500 мільйонів євро. Про це повідомив керівник Офісу Президента Андрій Єрмак.

До теми До 250 мільйонів євро: Португалія надасть Україні фінансову підтримку

Зброя для нашої перемоги. ЄС затвердив четвертий транш військової допомоги Україні у розмірі 500 мільйонів євро,
– сказав глава ОП.

Андрій Єрмак подякував союзникам за таку допомогу. Він також наголосив на важливості постачання зброї. Нам її потрібно багато і швидко. Адже ми більше не можемо дозволити собі втрачати час.

На що витратять гроші

Кошти, виділення яких схвалила Рада ЄС, передбачені на військові потреби. Зокрема, 490 мільйонів євро мають витратити на військову техніку. Вона має завдавати летальних ударів ворогу для оборони наших земель.

Ще 10 мільйонів євро з фінансового траншу ЄС витратять на те, щоб покрити витрати, які забезпечать обладнання та предмети постачання. Мовиться про засоби індивідуального захисту, аптечки першої допомоги та паливо.

У пресслужбі Ради ЄС запевнили, що те обладнання, яке нададуть в межах нового пакету фінансової підтримки, відповідає нинішнім пріоритетам, про які казав наш Кабмін.

Попередні три транші на підтримку України ЄС ухвалював на загальну суму 1,5 мільярда євро. Теперішній додасть до них ще 500 мільйонів євро. Це означає, що загалом обсяг допомоги, яку вже надали, сягне 2 мільярдів євро.

Допомога для України

  • Євросоюз виділяє допомогу Україні не вперше. ЄС підтримує нас різними додатковими фінансами й вже називає суми, які готовий виділяти далі. Завдяки цьому ми підтримуємо нашу економіку та витрачаємо гроші на озброєння. Зокрема, 20 травня ЄС виділив Україні новий транш макрофінансової допомоги. Його сума становила 600 мільйонів євро.
  • Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн оголошувала, що ЄС має намір виділити Україні нову макрофінансову допомогу. Це повинно статися у 2022 році, вона становить 9 мільярдів євро. Також Фон дер Ляєн запевняла, що ЄС непохитно підтримує Україну та продовжить це робити й надалі.
  • Окрім ЄС велику фінансову допомогу наша держава отримує від США та інших союзників. Нещодавно США виділили 40 мільярдів доларів на підтримку України. Їх спрямовують на зброю, підтримку економіки та покращення й стабілізацію ситуації з продовольством.

Зброя потрібна Україні терміново: дивіться відео