У Дагестані, а саме у Махачкалі, 29 жовтня спалахнули антисемітські заворушення. Російські офіційні особи заявили, що правоохоронці придушили їх.

Дивіться також "Дикі підбурювання проти євреїв": в Ізраїлі відреагували на події в Дагестані

Україну зробили винною

Під час зворушень затримали 60 учасників. У МВС Росії також заявили, що порушники поранили щонайменше дев'ятьох поліцейських. Глава Дагестану Сергій Меліков стверджував, що Росгвардія застосувала фізичну силу як крайній засіб. Російські джерела стверджували, що заворушники кидали в правоохоронців каміння, а правоохоронці у відповідь стріляли в повітря.

Президент Росії Владімір Путін у відповідь на антисемітські виступи в Дагестані звинуватив Україну в спробі "провокувати погроми в Росії" під керівництвом Заходу. Зокрема, він заявив, що демонстрації в Махачкалі "інспіровані з території України західними спецслужбами". За словами Путіна, Захід намагається використовувати регіональні конфлікти, щоб зламати Росію зсередини.

При цьому Путін не уточнив, яких саме заходів буде вживати Росія для вирішення міжрелігійних конфліктів і антисемітизму в Росії. Офіційні особи Кремля багато в чому повторювали подібні заяви до виступу Путіна та утримувались від прямого засудження учасників заворушень.

Російські ЗМІ розпалюють ненависть

Ці заворушення підкреслюють радикалізацію та фракційність російського суспільства внаслідок гіпернаціоналістичних ідеологій, які посилила війна в Україні. Директор Центру передового досвіду стратегічних комунікацій НАТО Яніс Сартс заявив, що події в Махачкалі є одними з проявів радикалізації російського суспільства внаслідок війни в Україні та навколишнього медійного середовища.

Сартс заявив, що російські ЗМІ розпалювали ненависть до українців, Заходу та Ізраїлю.

Російський мілблогер так само натякнув, що спроби Кремля звинувачувати в заворушеннях іноземні психологічні та інформаційні операції дозволяють російським чиновникам уникнути відповідальності за сприяння зміцненню радикальних настроїв серед російського мусульманського населення,
– мовиться у зведенні аналітиків.

Антисемітські заворушення в Махачкалі

  • Російські громадяни 29 жовтня розпочали масові протести проти ізраїльських біженців. Відтак у Росії розшукують євреїв, погрожуючи їм розправами. Такі дії можуть свідчити про "загравання" з мусульманським світом. Про це розповів політолог Юрій Подорожній
  • За його словами, антисемітські заворушення – внутрішня гра ФСБ. Це методи контролю: оголосити ворога, і навколо нього починати створювати об'єднання тих, хто там живе. За словами Подорожнього, ситуація у Дагестані взагалі складна. І досить дивно, що саме в мусульманський регіон приїхали євреї-біженці, коли Ізраїль воює з Палестиною.
  • На його думку, заклики про вигнання євреїв з Дагестану зроблені навмисно, адже у регіоні складні політичні процеси. Росіяни вчергове підкреслюють, що вони є справжніми антисемітами.