Стартовий свисток про початок матчу пролунає о 19:00 (за київським часом). Напередодні очного протистояння 24 Канал пригадує історію зустрічей збірних Франції та Бельгії у минулі роки.

Цікаво Переплюнув "Маленького принца" та чемпіона Європи: п'ятірка найкращих бомбардирів в історії Євро

Багата історія протистояння

Історія протистоянь Франції та Бельгії є дуже багатою на матчі. Збірні провели цілих 75 поєдинків. В обох команд майже рівна кількість перемог – 26 у Франція проти 30-ти у бельгійців. Ще 19 матчів були зведені до мирової.

Дебютний лобовий поєдинок в історії футболу між цими збірними відбувся у далекому сезоні-1903/1904. Тоді команди видали бойову нічию 3:3

А востаннє ці національні команди грали між собою у півфіналі Ліги націй сезону-2020/2021. Тоді та гра закінчилась вольовою перемогою "Ле Бле" 2:3. Перший тайм збірна Бельгії закінчила із комфортною перевагою у два голи 2:0 (Карраско, Лукаку). Однак із 62-ї хвилини французи почали свій камбек. Голи Бензема, Мбаппе та Ернандеса принесли перемогу французькій команді.

Ромелу Лукаку
Ромелу Лукаку / Фото Getty Images

Товариські матчі

Найбільшу кількість разів Франція грала із Бельгією у товариських поєдинках – аж 62 матчі із 75-ти зіграних. Бельгійці оформили на 8 перемог більше – 26 у "червоних дияволів" та 19-ть у "Ле Бле". У 16-ти зустрічах була зафіксована нічия.

Останній товариський матч відбувся у сезоні-2014/2015. У тому поєдинку французи та бельгійці влаштували справжню гольову феєрію – 3:4 на користь бельгійської збірної. Матч відбувся на паризькому стадіоні "Парк де Пренс". Тоді ще команда головного тренера Марка Вільмота вже до 50-ї хвилини оформила розгромну перевагу 0:3. Із 53-ї по 54-ту хвилини команди обмінялись голами 1:4.

Наприкінці зустрічі французи скоротили відставання до мінімуму 3:4, але сил та часу зрівняти рахунок "Ле Бле"вже не вистачило.

Варте уваги Ікона футболу для фанів: історія виступів рекордсмена Кріштіану Роналду на чемпіонатах Європи

В історії протистояння цих двох європейських збірних є два товариські матчі, у яких забивали аж 8 голів. Вперше такий гольовий поєдинок відбувся у далекому сезоні-1910/1911 – 7:1 на користь бельгійців. Ще один товариський матч зі стількома результативними ударами датований 1937/1938. Реванш французької збірної 5:3.

Вперше нульова мирова в очній товариській битві була аж у сезонах-2011/2012 та 2013/2014.

Чемпіонат світу / Кваліфікація ЧС

Вперше французько-бельгійське футбольне протистояння не на товариському рівні було одразу на Мундіалі 1938-го року. Команди зустрілись у рамках 1/8 фіналу ЧС, де Франція здобула перемогу з рахунком 3:1. Щоправда, вже у чвертьфінальній стадії французи поступились Італії 1:3 та вилетіли із чемпіонату світу.

Наступний раз ці збірні зіграли у кваліфікації ЧС-1956/1957. Жереб звів команди в одну групу "2". У першому поєдинку була зафіксована рекордна результативність – перемога Франції 6:3.

А от у другому матчі була нульова нічия.

Ще одного разу "Ле Бле" та "червоні дияволи" зустрічались у кваліфікації Мундіалю у сезоні-1980/1981. Тут команди здобули по одній звитязі – 3:2 (за Францією) та реванш 0:2 (за Бельгією).

У 1986-му році ці збірні зійшлись у матчі за бронзові медалі чемпіонату світу. Основний час зустрічі закінчився результативною нічиєю 2:2, тому перетік у додаткові 15-хвилинні тайми. Голи на 104-й та 111-й хвилинах принесли Франції перемогу 4:2 та третє місце Мундіалю.

Збірна Франції
Збірна Франції / Фото Getty Images

Наступного разу французи та бельгійці грали між собою на ЧС у 2018-му році. Команди зійшлись на стадії півфіналу. Все вирішив один гол. На 51-й хвилині захисник Умтіті вивів "Ле Бле" уперед та вивів свою команду до фіналу ЧС-2018.

Чемпіонат Європи / Кваліфікації Євро

У сезоні-1966/1967 ці збірні зіграли між собою, але вже у відборі Євро. У першому матчі Бельгія оформила перемогу 2:1, а у другому поєдинку команди не визначили сильнішу – 1:1.

Майже ідентично було у кваліфікації Євро-1974/1975. Бельгія здобула перемогу у першій грі 2:1, а у другій була нульова мирова.

На Євро-1984 Франція взяла реванш за минулі поразки у кваліфікаціях чемпіонату Європи. "Ле Бле" просто знищили свого суперника, наколотивши у його ворота аж 5 голів. Водночас не пропустивши жодного м'яча, оформивши "суху" звитягу 5:0.

Слід відзначити, що цей чемпіонат Європи був домашнім для французів, які й тріумфували у фіналі, скривдивши Іспанію 2:0.

ЄВРО-2024. Вже 1 липня 2024-го року Франція та Бельгія знову зійдуться у плей-оф Євро. Цього разу в 1/8 фіналу. Виступи обох збірних на цьогорічному чемпіонаті Європи не вражають. Франція із 5 балами вийшла у плей-оф із другого місця групи "D", несподівано поступившись Австрії (6 очок).

Збірна Бельгії на Євро-2024
Збірна Бельгії на Євро-2024 / Фото Getty Images

Бельгія лише в останньому турі вийшла до 1/8 фіналу. "Червоні дияволи" із 4 пунктами посіли друге місце у квартеті "Е", залишившись за спиною Румунії (теж 4 бали, як і в інших збірних цієї групи).

Ліга націй

У сезоні-2020/2021 команди вперше зіграли у рамках Ліги націй. Якраз цей матч поки що є останнім в історії протистоянь Франція – Бельгія. Команди подарували уболівальникам п'ять результативних ударів, а перемогу у поєдинку оформили "Ле Бле" 2:3.

Відзначимо, що вже відомо, що у новому сезоні Ліги націй-2024/2025 Франція та Бельгія знову двічі зіграють між собою у групі "2". Перший матч відбудеться 9 вересня 2024 року, а другий поєдинок – 14 жовтня 2024-го.