Коли схвалять санкції проти держави-агресорки

Нові санкції проти держави-агресорки можуть остаточно схвалити на зустрічі міністрів закордонних справ країн ЄС. Вона відбудеться 12 грудня. Про це заявив журналіст Рікард Йозвяк.

Читайте також Новий провал Росії: чому банки Киргизстану масово відмовляються обслуговувати картки "Мир"

Європейська комісія сьогодні (4 грудня – 24 канал) поінформувала країни-члени ЄС про 9 пакет санкцій щодо Росії,
– повідомив журналіст.

За його даними, у списку є 180 назв, які потраплять під обмеження. Серед них – банки, ЗМІ та технології. До речі, обмеження не стосуються Білорусі, яка допомагає Росії у війні проти України.

Країни Балтії та Польща наполягали на ядерному ембарго

Раніше Польща, Литва, Латвія та Естонія надіслали Єврокомісії свої проєкти бачення 9 пакету санкцій проти Росії. Держави наполягали на тому, щоб ЄС запровадив ембарго на ядерне паливо для атомних станцій. Однак не всім європейським політикам сподобалася ця ідея.

Засновниця громадського проєкту "Ліга антитрасту" Агія Загребельська пояснювала, що відмова від російського ядерного палива – це тривалий процес. Багато країн залежать від нього й потрібен час, аби знайти альтернативу.

До речі, країни Балтії та Польща наполягали також на забороні експорту безпілотників у Росію, навіть цивільних. Також вони закликали до обмеження ввезення російських діамантів та продажу нерухомості громадянам держави-агресорки.