Європарламентарі підтримали відповідну резолюцію, в якій невідкладно вимагають надати Україні та Молдові статус кандидата на вступ до ЄС. 529 депутатів виступили "за", лише 45 – "проти", ще 14 утримались.

До теми Упевнений, що сьогодні ми надамо статус кандидата Україні та Молдові, – Мішель

Резолюція є рекомендаційною. Фінальне рішення щодо надання статусу кандидата має ухвалити саміт країн ЄС, який почнеться о 16:30.


Голосування Європарламенту / Фото з його сайту

Надання Україні кандидатства – демонстрація лідерства

У резолюції депутати зазначили, що не існує "швидкого шляху". для членства в ЄС. Вступ залишається структурованим процесом, який залежить від ефективного впровадження реформ. Однак у контексті жорстокої російської загарбницької війни проти України цей крок – демонстрація лідерства та рішучості.

Тому Європарламент запрошує владу України, Молдови та Грузії продемонструвати свою політичну рішучість реалізувати європейські амбіції, прискорити реформи, аби якнайшвидше стати членами ЄС.

Окремо наголосили, що перспектива повноправного членства в ЄС для цих країн відповідає власним політичним, економічним інтересам та інтересам безпеки Союзу. Також депутати вимагають, щоб процес розширення був "відновлений" і розблокований щодо Західних Балкан.

Що цьому передувало

  • Президент Володимир Зеленський підписав заявку на вступ України в ЄС у лютому, після повномасштабного вторгнення Росії.
  • Держава заповнила обидві частини опитувальника, який необхідний для вступу. Вже 17 червня Єврокомісія дала висновок – вона рекомендувала надати нам кандидатство.
  • Перед самітом у Брюсселі Зеленський провів "телефонний марафон". Він поспілкувався з 11 главами держав і урядів, щоб забезпечити максимальну підтримку для України.
  • Голова Європейської ради Шарль Мішель заявив, що впевнений – Україна сьогодні отримає цей статус.
  • Україна імплементувала 70% норм, які необхідні для вступу в ЄС. Проте є ще 7 вимог, які стосуються судової реформи, боротьби з корупцією тощо.

Може зацікавити – 7 умов для вступу України до ЄС: відео