Війна на Донбасі вже рік привертає до себе увагу усього Заходу. І ми впевнено кажемо, що "Світ за Україну". Нам висловлюють підтримку більшість європейських політиків різних країн світу. Нашим солдатам допомагають волонтери з усього світу. Тисячі людей по всій планеті висловлюють нам підтримку. Ми ж вважаємо, що псевдореспубліки на Сході підтримує лише Росія, і та тільки з огляду на власні військово-політичні інтереси.

Та не варто не помічати й іншого боку. У "ДНР" та "ЛНР" є певна кількість європейських друзів, є ті, хто підтримують їх по всьому світу. І це не тільки Придністров’я та Абхазія.

Варто почати з того, що роблять звичайні люди.

Акції та мітинги на підтримку "ДНР"

Так, для прикладу, на футбольному матчі "Фламенго - Шахтар", що відбувся у січні цього року. Тоді бразильські вболівальники на трибунах розтягнули банер з написом, який перекладався як "повна підтримка Донецької Народної Республіки". До того ж фанати потім вивісили прапор так званої Новоросії.

Чи випадок, який стався зовсім недавно: фанати сербської футбольної команди "Црвена Звєзда" на матчі 27 травня теж вивісили на трибунах величезний прапор "ДНР" та підтримали псевдореспубліку. До речі, саме сербські фани, рух яких серед футбольних фанів є чи не найбільшим фанатським рухом у світі, від початку були налаштовані проти України і підтримували саме новостворені квазіреспубліки.

Також можна згадати акції, які проходили восени 2014 року в Іспанії, коли каталонські активісти організовували мітинги на підтримку "ДНР" та "ЛНР", називаючи терористів "авангардистами у боротьбі проти НАТО та США". Тоді в цих акціях приймали участь як політики, так і журналісти, і громадські діячі.

Та окрім подібних акцій, у світі є певна кількість політиків, які, не скриваючи своєї позиції, підтримують "ДНР" та "ЛНР".

Деякі з них відразу після початку конфлікту в Україні були обережні у вираженні своєї позиції, але місяць тому у Донецьку були ті, кого можна сміливо називати європейськими друзями "ДНР".

Політики, які висловили підтримку псевдореспублікам

Справа у тому, що 11 травня делегати деяких європейських політичних партій приїхали до Донецька на святкування першої річниці проголошення терористичних утворень на Сході.

Серед учасників був Емануель Лерой, який вважається одним з найближчих радників французької право радикальної партії "Національний фронт" Марин Ле Пен. Саме він був тим самим політиком, який від початку підтримував ідею створення Новоросії.

Також на сумнозвісному святкуванні була ще одна людина, близька до французького "Національно фронту" – це Жан-Люк Шафхаузер, який після проведення псевдо виборів на Донбасі намагався переконати Європу у законності цього процесу.

"У Європарламенті сьогодні домінує лише одна точка зору. Але за моїми спостереженнями демократичні критерії передвиборчої компанії дотримані, і влада Києва має визнати результати волевиявлення народу",
— заявив тоді француз.

Ще один європейський політик, який вже вдруге відвідував Донецьк – італієць Алесандро Мусоліні, член партії "Вперед, Італія". Він також заявляв про те, що варто поважати вибір народу Донбасу та критикував Захід через політику подвійних стандартів.

Також до німецьких друзів "ДНР" можна віднести журналіста Мануеля Оксенрайтера, який в своїх роботах неодноразово називав дії правого сектору екстремістськими і вважав все те, що відбувається на Донбасі , самовизначенням людей.

І ще один політик з Австрії Евальд Штадлер, який теж був присутнім на виборах на Донбасі, теж неодноразово висловлював свою підтримку так званій Новоросії, запевняючи їх у тому, що вони можуть завжди розраховувати на таких європейських політиків, як і він.

Це не повний перелік тих, хто є європейськими політиками, які, підтримуючи "ДНР" і "ЛНР", виступають за антиєвропейські цінності.

Звичайно, що це не є позиція певних країн, навіть не є позиція лідерів цих країн, але це думка окремих верств населення, з якою не варто не рахуватися.

Тому варто пам’ятати, що хоч світ і підтримує Україну, але це не однозначна думка і є ті, хто розхитують ситуацію і намагаються змінити відношення до Донбасівських терористів у Європі.