"Ми вітаємо звільнення Юрія Луценка та іншого міністра з тюрми. Ми вважаємо, що це важливий крок у правильному напрямку, але водночас ми закликаємо українську владу терміново виконати те, що зафіксовано у підсумковому документі підписаному нами у грудні. А точніше – вони мусять вирішити ще одне питання щодо вибіркового правосуддя, яке залишається нерозв'язаним", – заявила прес-секретар Європейської комісії Майя Кочіянчич, натякаючи на справу Тимошенко.

Водночас, керівник Головного управління з питань міжнародних відносин адміністрації президента Андрій Гончарук заговорив про "появу серйозного прогресу щодо створення належної політичної атмосфери".

Він, зокрема заявив, що про це свідчать останні події і заходи, які були здійснені усіма гілками української влади в усіх сферах як внутрішнього життя, так і у взаєминах з ЄС, а також у вирішенні деяких питань так званого "вибіркового правосуддя".

Гончарук наголосив, що це робиться "Заради досягнення головної мети – підписання Угоди про асоціацію під час Вільнюського саміту "Східне партнерство" у листопаді цього року.

Як відомо, 7 квітня Президент України Віктор Янукович помилував декількох засуджених, серед яких колишній міністр внутрішніх справ Юрій Луценко і колишній міністр охорони навколишнього природного середовища Георгій Філіпчук.

На переконання нардепа-регіонала Михайла Чечетова, діяльність звільненого вчора екс-міністра Юрія Луценка запустить процес "потьмяніння" опозиційного небосхилу, більше того, внесе нервовість у лави лідерів опозиції.