Європейський союз заявив, що переправлення нелегальних мігрантів порушує права людини. Про це мовиться у заяві ЄС з посиланням на главу дипломатії ЄС Жозепа Борреля.

До теми Реальність вимагає, – Кулеба розповів, якою буде гуманітарна допомога для Литви

Євросоюз закликав Лукашенка припинити використовувати людей

У Євросоюз прирівняли такі дії до торгівлі людьми. Там також заявили, що інструменталізація мігрантів і біженців абсолютно неприпустима.

Використання людей, які потребують допомоги, для досягнення політичних цілей порушує фундаментальні європейські цінності і принципи,
– мовиться в заяві Борреля.

Також у відомстві запевнили, що засуджують використання режимом Білорусі нелегальних мігрантів в політичних цілях. Вони заявили, що готові ввести санкції проти тих, хто "займається контрабандою мігрантів, порушуючи права людини, або по-іншому причетний до торгівлі людьми".

Ба більше, Жозеп Боррель заявив, що вони вже надають допомогу в боротьбі з мігрантами – біля кордону Литви Євросоюз розгорнув сили і засоби свого прикордонного агентства Frontex.

Що цьому передувало

  • Литва потерпає від нелегальних мігрантів. Їхній потік у рази збільшився.
  • В укранському МЗС розповідали, що це трапилось після того, як Олександр Лукашенко вирішив "помститися" Литві за жорстку позицію щодо себе, "провокуючи потік біженців з країн Азії, Африки і Близького Сходу, які прагнуть прорватися в Литву з Білорусі".
  • Парламент Литви 13 липня ухвалив резолюцію, якою називає зростання нелегальної міграції гібридної агресією Білорусі.
  • Литовське МВС пропонувало оголосити надзвичайний стан на кордоні з Білоруссю. Однак президент Гітанас Науседа зазначив, що у цьому поки немає потреби.
  • Україна надала Литві гуманітарну допомогу у вигляді колючого дроту.