Міністри закордонних справ ЄС схвалили нові санкції на засіданні. Обмеження ввели проти 11 людей та 4 організацій.

Цікаво Індії загрожують санкції США за купівлю зброї в Росії

ЄС щойно схвалив санкції через порушення прав людини. 11 людей та 4 суб'єкти з Китаю, Росії, Еритреї, Північної Кореї, Південного Судану та Лівії. Їхні імена опублікують сьогодні в офіційному журналі,
– написав Джозвяк.

Перед засіданням глава дипломатії ЄС Жозеп Боррель казав, що на порядку денному зустрічі міністрів будуть в основному відносини з Росією. Цього тижня питання взаємин з Москвою на засіданні Європейської ради обговорять 25 та 26 березня.

Хто потрапив під санкції

  • Командир спецзагону "Терек" і заступник голови уряду Чечні Абузайд Вісмурадов, Зауважимо, його називають неофіційним охоронцем глави Чеченської республіки Рамзана Кадирова. Їх звинувачують у причетності до "чисток геїв" та усуненні політичних опонентів у Чечні.
  • Начальник аргунського управління МВС Чечні Аюб Катаєв. Крім переслідування представників ЛГБТ, його звинувачують у тортурах, жорстокому поводженні з людьми, позасудових стратах та вбивствах.
  • Чиновники китайської провінції Синьцзян, яких звинувачують у переслідуванні мусульман-уйгурів.
  • Представників лівійського ополчення – за викрадення та катування людей.
  • Генпрокуратура Північної Кореї.
  • Агентство національної безпеки Еритреї.

Додамо, що їхні активи у Євросоюзі заморозили, а в'їзд на територію держав-членів заборонили.

Зауважимо, раніше міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба обурився, що ЄС спершу підготував санкції через порушення прав людини на протестах через Навального у Росії, а про Крим – забув.