Про це розповіли у низці російських ЗМІ, повідомляє 24 Канал. Раніше у Польщі заявили, що влада самопроголошеного білоруського президента сьогодні не має достатнього військового потенціалу, щоб запобігти народному повстанню. Проте й Росія навряд чи матиме змогу допомогти диктаторській владі, адже "у неї будуть свої проблеми".

Цікаво "Йому варто не в труну, а в Гаагу": що чекає на Білорусь, якщо Лукашенко помре

Росія "звільнятиме" Білорусь у разі повстання

Пєсков заявив, що Білорусь є партнером, союзником і братньою для Росії державою.

Природно, Російська Федерація має зобов'язання щодо забезпечення безпеки Білорусі, що ми й будемо робити перед обличчям такої очевидної загрози,
– додав посіпака Путіна.

Також він назвав Польщу ворожою державою, яка буцімто "буквально перебуває в істериках русофобії". В уяві Пєскова, Варшава нібито фактично відкрито говорить про свій намір втручатися безпосередньо, зокрема, силовими методами у внутрішні справи сусідньої держави.

Варто прочитати Депортація дітей з України: як уряд Лукашенка брав участь у воєнному злочині

У Польщі припускають, що в Білорусі буде військове повстання проти Лукашенка

Генерал і колишній заступник міністра оборони Польщі Вальдемар Скшипчак заявив, що в Білорусі відбудеться повстання. Він закликав співгромадян уже готуватися до нього, адже важливо, щоб у Польщі "не проспали цей момент".

Готуймося до повстання в Білорусі, тому що воно відбудеться. Треба бути готовими підтримати ті підрозділи, які будуть проводити операцію проти Лукашенка. У нас є причини їм допомагати, як ми допомагаємо українцям,
– сказав Вальдемар Скшипчак.

На думку генерала, білоруський народ охоче підтримає повстання, яке можуть розпочати озброєні білоруси, котрі сьогодні воюють в Україні проти російських окупантів. Ба більше, Скшипчак вважає, що цивільні "з ентузіазмом підуть проти Лукашенка".