Радник міністра внутрішніх справ Вадим Денисенко дав поради громадянам, як убезпечити себе у ці напружені дні в етері марафону єдиних новин. 24 канал передає деталі.

Читайте також Кремль відмовляється від "денацифікації", бо росіяни не розуміють цього терміну

Ймовірні провокації росіян

Росія має свої "скрєпні" дати, до яких часто готує посилення агресії й може здійснювати провокації. Зокрема, зберігається велика ймовірність посилення ракетних обстрілів українських населених пунктів. Так, у деяких регіонах України на період 9 травня місцева влада вжила певних безпекових заходів:

  • У Запоріжжі комендантська година триватиме з 19:00 8 травня до 5:00 10 травня. Покидати домівки місцеві мешканці зможуть лише під час оповіщення про повітряну тривогу й лише задля того, щоб спуститись до укриття.
  • Мер Харкова Ігор Терехов також повідомив, що час комендантської години у місті на цей період, ймовірно, теж змінять. Втім офіційної інформації стосовно таких змін поки що не було.
  • Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків скасував будь-які масові заходи, при чому цьогоріч на 7 травня припадає святкування Дня міста. Посадовець закликав місцевих мешканців залишатись вдома та за можливості навіть тимчасово виїхати з Івано-Франківська, на період 7, 8 і 9 травня.

Поради від МВС України

Радник міністра внутрішніх справ Вадим Денисенко закликав українців дотримуватись встановлених обмежень. Він попросив громадян не втрачати здорового глузду і цьогоріч відмовитись від участі у масових заходах та виїзду на природу, щоб, зокрема, посмажити шашлики.

Денисенко наголосив, що категорично заборонено відвідувати ліси та лісопосадки у регіонах, де тимчасово перебували ворожі війська, – на Київщині, Сумщині, Чернігівщині тощо. Цього не можна робити у жодному разі, оскільки такі території ще не перевіряли на замінування.

Крім того, радник Дениса Монастирського зауважив ще один дуже важливий момент – на вихідні перед 9 травня у деяких регіонах припадають так звані поминальні дні. Тому в МВС дуже просять українців утриматись від масових зібрань.

Це потрібно для того, щоб у принципі не давати можливості ворогу розуміти, що десь є велике скупчення людей. Усі ми пам'ятаємо, що відбулось на вокзалі у Краматорську – цинізм ворога завжди зашкалює,
– зауважив Денисенко.

До слова, радник очільника МВС пояснив, що у ці дні СБУ, Нацгвардія, Нацполіція та всі українські правоохоронні органи безумовно працюватимуть у посиленому спеціальному режимі. Для полегшення роботи правоохоронців громадянам варто бути пильними та уважними, масові зібрання можуть ставати дуже небезпечними.

До теми – Росія готує провокації до 9 травня в українських містах: дивіться відео