Нове засідання відбулося 23 червня у Нью-Йорку, трансляція якої опублікована у мережі. Постійний представник України при ООН Сергій Кислиця зробив низку важливих заяв, повідомляє 24 Канал.

Дивіться також ООН внесла Росію до списку ганьби за вбивства дітей в Україні, але є неприємний нюанс

Загроза ядерного терору

Кислиця у своєму виступі наголосив, що підготовка Росією сценарію щодо теракту на Запорізькій АЕС викликає тривогу. Він наголосив, що підрив Каховської ГЕС дав чітко зрозуміти, що окупанти не нехтують тактикою випаленої землі у відповідь на програші на полі бою. Через це постпред України при ООН закликав міжнародну спільноту посилити тиск на Росію, аби запобігти черговому акту тероризму з боку країни-агресора.

Окрім того, Кислиця також наголосив, що Україна очікує об'єктивної оцінки щодо ситуації на Запорізькій АЕС від гендиректора МАГАТЕ Рафаеля Гросі.

Тільки рішучі й адекватні кроки, спрямовані на ослаблення можливостей Москви завдавати шкоди на регіональному та глобальному рівнях, сприятимуть розв’язанню кризи, створеної Росією. Варіанти умиротворення, такі як територіальні поступки Росії й тимчасове заморожування конфлікту, слугуватимуть лише мінами уповільненої дії, детонатор яких перебуває в руках Кремля,
– наголосив Кислиця.

Постпред також підкреслив, що Росія сама не вірить у власні фортифікаційні споруди та силу своїх військ, тому вдається до ядерного шантажу. Такими діями загарбники прагнуть залякати міжнародну спільноту.

Ба більше, окрім погроз підірвати Запорізьку АЕС, Росія почала передавати Білорусі тактичну ядерну зброю. Це свідчить також про "імперіалістичні амбіції" Путіна.

Разом з тим, українські захисники продовжують мужньо давати відсіч ворогові, проводять успішні наступальні операції й звільняють території від рук окупантів.

"Україна звільнить усі свої території, і це займе стільки часу, скільки необхідно, тому що ми цінуємо життя наших військових і цивільних осіб і не застосовуємо стратегію масованих атак і повного руйнування цивільної інфраструктури", – заявив Кислиця.

Погрози підірвати Запорізьку АЕС: що відомо

  • 6 червня росіяни продемонстрували здатність на жахливий терористичний акт – загарбники підірвали Каховську ГЕС. Військова мета такого екоциду – зупинити контрнаступ ЗСУ.
  • Тепер же росіяни почали "вкиди" про підрив Запорізької АЕС та замінування хімічного заводу "Кримський титан". Ба більше, російська пропаганда почала поширювати провокативні відео, на якому акцентована дата 3 липня 2023 року.
  • Глава ГУР МО Кирило Буданов заявив, що окупанти додатково замінували Запорізьку АЕС. Додаткову вибухівку заклали в охолоджувач ЗАЕС.
  • Після цього Президент України заявив, що Росія готує теракт на Запорізькій АЕС з викидом радіації.
  • На тлі російських погроз та чергового ядерного шантажу правоохоронці та рятувальники почали готуватися до ліквідації потенційних наслідків катастрофи.