Посаду виконавчого директора у "Нафтогазі" ліквідовують. Про це Юрій Вітренко повідомив у своєму фейсбуці.

Тим часом "Нафтогаз" підготував нові претензії до російського "Газпрому" на 17 мільярдів доларів

Він передбачає, що звільнення пов'язане зі зміщенням пріоритетів – зокрема зацікавленості у "газовій війні" з Росією.

У такій ситуації найбільш логічне пояснення, чому мене звільняють – зараз не є пріоритетом боротьба проти російської агресії, зокрема ефективний захист інтересів України у відносинах з Газпромом,
– написав Вітренко.

У своєму дописі Вітренко згадав і голову правління "Нафтогазу" Коболєва. Зазначає, що його не звільняють, а навпаки, йому знову без жодного конкурсу, продовжили контракт на чотири роки. "І тепер Коболєв фактично звільняє мене", – пише Вітренко.

Чутки про звільнення

На початку квітня з "Нафтогазу" пішов топ-менеджер Андрій Фаворов. Тоді ж у ЗМІ з'явилася інформація, що ще одна людина може залишити посаду – виконавчий директор компанії Юрій Вітренко.

У "Нафтогазі" запустили радикальне переформатування управління, автором якого є нідерландець Отто Ватерландер. Були чутки, що саме через розбіжності з Ватерландером покинув "Нафтогаз" Андрій Фаворов.

Що кажуть у "Нафтогазі"

У самій компанії кажуть, що посаду Юрія Вітренка скорочують через оптимізацію функціоналу та обов'язків у структурі компанії. Вона покликана усунути дублювання обов'язків та спростити взаємодію підрозділів.

Уже реструктуровано низку функцій дивізіону "Інтегрований газ", довгострокового планування, ринкових досліджень та довгострокового прогнозування, корпоративних комунікацій, загального операційного керівництва тощо. Аналогічно буде реструктуровано функціонал виконавчого директора групи,
– пояснили у компанії у відповідь на запит DW.

У "Нафтогазі" також нагадали про призначення виконавчого директора з трансформації Отто Ватерландера, який тепер відповідає за операційні та трансформаційні процеси.

Хто такий Вітренко? Економіст та фінансист, гендиректор інвестиційної компанії AYA Capital. Син одіозної політикині Наталії Вітренко. У "Нафтогазі" працює з 2002 році. З того часу був помічником заступника голови правління, заступником начальника Департаменту економіки та цінової політики. Виконавчим директором є з 2018 року.

Після подій у 2014 році Вітренко у "Нафтогаз" вів активну діяльність у "газовій війні" з Росією. Серед найважливіших досягнень Юрія Вітренка виграний арбітраж проти "Газпрому" у Стокгольмі. Зауважимо, що прізвище Вітренка називали серед найбільш реальних кандидатів на посаду прем'єр-міністра України, коли президент Зеленський шукав заміну Гончаруку.