Про це сайту "24" розповів голова правління Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко.

Читайте також: Депутати хочуть скасувати кримінальну відповідальність за незаконне збагачення

За словами експерта, багато українських політиків, як із коаліційних фракцій, так і з опозиції, дуже не задоволені саме тиском Заходу щодо створення антикорупційних судів і тим, що НАБУ більше орієнтується на Вашингтон, ніж на внутрішньополітичну кон'юнктуру. Але, на його думку, дилема, що одні політики проти корупції, а інші за – помилкова. Це проблема власної гідності країни і необхідності уникнути небезпечного прецеденту щодо обмеження суверенітету.

Одна справа – неформальне зовнішнє управління, коли через фінансові та економічні проблеми Україна змушена прислухатися до побажань, часто вимог ЄС – в рамках Угоди про Асоціацію, плюс умови по "безвізу", вимоги МВФ. Але, коли нам ставляться умови, які по суті своїй навіть формально і за юридичною формою можуть сприйматися, як обмеження суверенітету, це небезпечний прецедент на майбутнє. Це знижує статус країни, її сприйняття як самостійного гравця,
– переконаний Володимир Фесенко.

Зокрема, зазначає політолог, це стосується пропозиції Заходу надати право вето міжнародним організаціям у призначенні суддів. На думку Фесенка, якщо призначення суддів визначатимуть представники міжнародних організацій, це фактично статус напівколонії. Тому, вважає експерт, треба шукати компромісні рішення, наприклад, дати право вето у призначенні суддів громадській раді.

"Не можна прогинатися і виконувати буква у букву все, що від нас вимагають. Інакше завтра нас просто ставитимуть перед фактом виконання вимог. І це буде стосуватися як економічної політики, так і мінських угод, частина положень яких викликає неприйняття в значної частини українського суспільства. А Росія давно наполягає на тому, що Вашингтон і Брюссель повинні змусити Україну виконати мінські угоди. І, якщо ми погодимося віддати частину суверенітету в рамках судової системи, отже, треба бути готовим до позбавлення частини суверенітету в зовнішній політиці", – наголосив Володимир Фесенко.

Нагадаємо, колишній віце-президент США Джозеф Байден заявив, що одна з трьох необхідних антикорупційних інституцій в Україні зараз відходить назад. Йдеться про Антикорупційний суд. Джозеф Байден висловив розчарування цією ситуацією.