Кожен, хто відвідає їх потрапить в іншу епоху, на тисячоліття назад, до самих витоків історії.

Одна з найбагатших експозицій міститься у каїрському національному музеї. 120 тисяч предметів старожитностей — царські мумії, скарби з Долини Царів, витвори стародавнього мистецтва та коштовності, вони зайняли більше сотні музейних залів.

Особливо вражають своїм розмаїттям та розкішшю експонати з гробниці Тутанхамона, адже там сотні дрібних прикрас, дорогоцінні саркофаги й так звана золота маска фараона.

Не менш цікавим є музей Човна Хеопса в Гізі, спеціально збудований для свого унікального експонату. Фрагменти 43-метрового судна виявили біля підніжжя піраміди і після реконструкції виставили на показ.

Човен того ж віку, що й сама піраміда, був виготовлений з ліванського кедра без жодного цвяха й призначений для подорожі фараона у потойбічний світ.

Дивіться також: Окрім пірамід та Хургади: куди ще варто поїхати на відпочинок у Єгипті

Юних поціновувачів історії зацікавить дитячий музей у Каїрі. Його галереї поділені на три тематичні холи, присвячені долині Нілу, пустелям та Червоному морю. Після ознайомлення з кожним залом діти отримують своєрідні "оцінки" у видані заздалегідь на вході "паспорти-заліковки".

Ознайомитися з мистецтвом муміфікації запропонує тематичний музей у Луксорі.

Півтори сотні експонатів, серед яких забальзамовані коти, риби й крокодили, а також унікальні інструменти, які стародавні єгиптяни використовували під час муміфікації тіл, детально розкажуть про цей особливий ритуал перед відправленням померлого в потойбічний світ.

Александрійська Цитадель Кайтбея — це середньовічний морський форт на східному краю острова Фарос. Фортецю звели на місці одного із Семи чудес світу — Александрійського маяка, залишки якого використали під час будівництва. Сьогодні тут діє Александрійський морський музей.

Єгипет приховує в собі ще багато чого цікавого й навіть таємничого, пізнавайте його загадковий світ разом з туроператором Пегас Турістік.