Ірина Геращенко під час свого виступу порівняла "Слугу народу" із "зеленими чоловічками", які захопили Крим у 2014. Мовляв, тепер "зелені чоловічки" захоплюють український парламент. Одразу після цього Геращенко відключили мікрофон.

Читайте також: Рада вирішила змінити закон про перезавантаження влади: звільняти чиновників буде простіше

Спікер Дмитро Разумков зробив депутатці зауваження: "При всій повазі, не варто порівнювати народних депутатів України з тим, що ми спостерігали у 2014. Це неприпустимо в парламенті нашої держави".

Після цих слів спікера фракція ЄС, очолювана п'ятим президентом Петром Порошенком, рушила до трибуни та оточила її. З гурту депутатів лунали вигуки "Це її право" і "Це переслідування за політичними мотивами".

Скандал набирав обертів. Геращенко, коли мікрофон знову увімкнули, заявила: "Ми бачимо, як парламент України перетворюється на парламент АРК Крим". Реагуючи на ці слова, депутати "Слуги народу" почали плескати у долоні – у такий спосіб демонструючи протест.

Тоді Геращенко попросила Разумкова "заспокоїти свій югенд". Мовляв, "Слузі народу" ніхто "не давав права перекрикувати опозицію".

Конфлікт спричинив законопроєкт про зміни у Регламенті Верховної Ради з назвою "Про протидію зловживанням прав народних депутатів", який ЄС сприймає як такий, що обмежує права народних депутатів, які перебувають в опозиції. Наприклад, якщо закон вже набув чинності, то скасувати його можна буде лише за ініціативою 150 чи більше народних депутатів (зараз може й один депутат зареєструвати постанову про скасування).

Одразу після завершення виступу Ірини Геращенко депутати "Євросолідарності" відійшли від трибуни. А Дмитро Разумков підсумував ситуацію такими словами: "Ми зняли недоторканність, але наша політична позиція захищена. Однак неприпустимими є образи у сесійній залі. Як і будь-де в нашій державі. Давайте будемо чемно ставитися до колег, як із більшості, так і з тих, хто в опозиції".

Дивіться відео першого блокування трибуни у новій Раді (телеканал "Рада"):

Важливо: Депутат-кнопкодав погрожував журналістам, які спіймали його на гарячому