Про це повідомила депутат фракції Об'єднання "Самопоміч" Ганна Гопко під час брифінгу в кулуарах Верховної Ради.

"Тисячі евакуйованих дітей живуть в інтернатах, санаторіях чи просто в родинах знайомих без супроводу батьків, багато хто втратив документи. Дітей-переселенців, позбавлених батьківського піклування, передають до інтернатів, бо так вимагає закон. Це порушує право дитини на виховання в сімейному середовищі", — констатувала депутат.

Вона зазначила, що законопроект №2254 спрямований на те, щоб діти, позбавлені батьківського піклування, жили в родині — або в рідній, або в родині патронатних вихователів.

"Ідеться про зміни до дев'яти законів, спрямованих на втілення положень Конвенції ООН про права дитини. По-перше, ми передамо всі повноваження з влаштування і супроводу дітей органам опіки й піклування в місці фактичного перебування дитини. По-друге, запроваджуємо поняття "патронату над дитиною", визначаємо коло обов’язків і систему оплати праці патронатних вихователів, у родинах яких зможуть жити діти, котрих не всиновили і не живуть з родичами", — зауважила Гопко.

Нардеп додала, що законопроект розроблено спільно з уповноваженим із прав дитини при Президентові України і є лише одним із кроків у компанії з забезпечення батьківського піклування дітям, що постраждали внаслідок військової агресії РФ.

Нагадаємо, кожен п'ятий біженець із зони АТО — дитина.