Рідних Бульби залякують, бо він допомагає Україні

Про це 24 каналу повідомив сам опозиціонер та засновник білоруської націоналістичної організації "Білий легіон". За словами Бульби, він ще з 2014 року перебуває в Україні і не мешкає в Білорусі. Але до цього часу ніхто з обшуками до його родини не приходив.

Зверніть увагу Путін зацікавлений, – Бульба припустив, чи буде локальний конфлікт між Білоруссю та Польщею

Його сестру силовики забрали з офісу у Мінську, а матір – з дачі під Воложином, що за 80 кілометрів від білоруської столиці. Жінок привезли у квартиру за місцем реєстрації, щоб обшукати її.

В принципі, я розумію, що це не більше ніж тиск на мене, бо обшук був досить формальний,
– каже Бульба.

Він зауважив, що у його рідних перевірили телефони, адже зараз у Білорусі можна отримати звинувачення лише за підписку на телеграм-канали, які влада вважає екстремістськими.

Крім того, сестрі призначили візит "на розмову", а маму сильно залякали, примусили записати відео, в якому вона розповіла, хто вона, і попросила сина більше не займатися тим, чим він займається.

"А займаюся я тим, чим найбільше можу бути корисним Україні. Це якраз, так би мовити, інформація щодо пересування окупаційних військ по території Білорусі, того, як усе відбувається. Чим можу допомагаю Україні", – пояснив він.

Йдеться не лише про безпосередню допомогу ЗСУ та розвідці, а й публічні заяви в ефірах українських телеканалів. Так, останнім часом Сергій Бульба на широку аудиторію стверджує про несуб'єктність Лукашенка, і те, що вже давно не він приймає рішення в Білорусі, зокрема і щодо введення військ. До прикладу, це підтвердила ніч проти 25 червня, коли Росія вдарила по Україні з території Білорусі десятками ракет. "А Лукашенка знову про це ніхто не запитував", – вважає Бульба.

За його словами, росіяни недооцінили та не врахували те, що білоруси будуть масово допомагати українцям інформацією. Мова йде не лише про цивільних, які щось чули чи бачили, а й про військових, які володіють точнішою інформацією.

Чи вплинуть обшуки на діяльність білоруського опозиціонера

Звісно, після таких подій виникає логічне запитання – чи вплинуть вони на подальшу діяльність Сергія Бульби. Він пояснив, що вчора, коли це тільки сталося, психологічно йому було дуже важко. До того ж сестра та племінник почали звинувачувати його у тому, що він винен в обшуках і потрібно подумати про сім'ю.

А я кажу: "Бачите, сьогодні вночі з білоруського боку прилетіло 40 ракет. Вибачте, але це значно більше горе, ніж те, що довелося пережити вам. Тому, будь ласка, зрозумійте, потерпіть",
– поділився білоруський опозиціонер.

Сергій Бульба розповів про обшуки в будинку матері: дивіться відео