Так у прес-службі компанії відреагували на указ президента України Петра Порошенка №133/2017 від 15 травня про введення у дію рішення РНБО про блокування російських ресурсів і соцмереж, передає Inforesist.

Яндекс" розвиває свої сервіси для України з 2005 року. Більше 12 років ми робимо український пошук, карти українських міст, навігацію, освітні проекти та ще кілька десятків різних проектів. Весь цей час наша українська команда працює згідно із законодавством України, вкладає всі свої сили у створення якісних продуктів,
– наголосили представники російської компанії.

Читайте також: Заблокували "Вконтакте", "Одноклассники", "Яндекс": огляд альтернативи для українців

Крім того, у "Яндексі" підкреслили, що рішення про санкції стосується не лише їх, а 11 мільйонів українських користувачів і тисяч українських організацій, що користуються корпоративними сервісами.

"Бізнес-група компаній "Яндекса", звичайно, є дуже великою, і санкції на неї не вплинуть. Але ми вважаємо Україну важливою частиною нашої роботи та шкодуємо, що санкції зводять нанівець всі багаторічні зусилля нашої команди. Головний потерпілий від санкцій – це український користувач. Дуже шкода", – підсумувала прес-служба.

Нагадаємо, в Україні заборонили соцмережі "Вконтакте" та "Однокласники" та інші російські ресурси терміном на 3 роки. Даний указ набирає чинності з дня його опублікування в офіційних виданнях. Відповідний указ Президент України Порошенко підписав 16 травня.

Заборона доступу до соціальних мереж "Одноклассники" і "ВКонтакте", а також до "Яндексу" в Україні почне працювати не пізніше, аніж 1 червня 2017 року.

Як стало відомо сайту "24" із власних джерел інтернет-провайдери готові заблокувати "ВКонтаке", "Однокласники" та "Яндекс" вже завтра, 16 травня, – як тільки указ Президента України буде опублікований в офіційних виданнях.