Про це 31 січня заявили у Міністерстві фінансів США. Зазначили, що наразі немає жодних ознак, що Україна не за призначенням використовує допомогу.

До теми США створили інститут для розслідування шахрайств і корупції у сфері військової допомоги Україні

"У нас немає жодних ознак того, що кошти США були використані не за призначенням в Україні. Ми вітаємо поточні зусилля української влади щодо співпраці з нами, щоб забезпечити належні гарантії, щоб допомога США доходила до тих, кому вона призначена", – сказала представниця Міністерства фінансів Меган Аппер.

Стежитимуть за ситуацією

Аппер повідомила, що Міністерство фінансів продовжить тісно працювати зі Світовим банком. Вони відстежуватимуть всі виплати від США.

Щоб підтвердити, що вони використовуються за призначенням, а також щоб з Україною та іншими партнерами боротися з корупцією, – наголосила представниця Мінфіну.

Перевірки від США: останні новини

  • В Україні почала працювати "гаряча лінія" Служби інспектора Агенції з міжнародної допомоги США (USAID). Можна конфіденційно повідомити про використання коштів та ресурсів, які надійшли в Україну від американських платників податків.
  • На тлі корупційних скандалів в Україні США створюють Інститут для розслідування шахрайств і корупції. Представники інституції вже перебувають в Україні.
  • Політолог Володимир Фесенко вважає, що американські аудитори перебувають в Україні не через скандал із закупівлями в Міноборони України. Він зазначив, що аудит проводили й у 2022 році. За словами Фесенка, причиною перевірки є внутрішньополітичні проблеми в адміністрації президента США.