Тривога ширилася з Півдня і аж до Заходу України. 24 Канал закликав жителів областей України, де була оголошена повітряна тривога, прямувати в укриття, адже це могло вберегти життя і полегшити роботу нашим захисникам неба.

Дивіться також У Києві та низці областей лунала повітряна тривога: яка була загроза

Що відомо про повітряну тривогу

Повітряна тривога у низці областей України пролунала близько 18:45. Повітряні сили попереджали про загрозу балістики.

Увага! Загроза застосування балістичного озброєння в областях, де оголошена тривога із південного напрямку! Не ігноруйте сигнали повітряної тривоги!
– писали військові.

Водночас моніторингові телеграм-канали писали, що, ймовірно, окупанти запустили свою балістику з тимчасово окупованої території Криму.

У Силах оборони Півдня України о 18:47 повідомили, що ворожа ракета летить у напрямку Одеської області. Уже через 4 хвилини у самій Одесі почули вибухи.

"В Одесі пролунав вибух", – написали кореспонденти Суспільного.

Варто зазначити, що сама повітряна тривога була нетиповою для України. Зокрема, на мапі тривог "почервоніли" більшість областей, окрім північних та Донецької області.

Повітряна тривога 19 травня
Повітряна тривога 19 травня 2024 року / Скриншот 24 Каналу

Моніторингові телеграм-канали також писали, що попередньо російська ракета "Іскандер-М" припинила існування в межах Одеського району. Водночас після цього загроза застосування балістичного озброєння ще тривала.

О 19:07 по всіх областях пролунав відбій повітряної тривоги.

Росіяни також атакували Дніпропетровську область

  • У Дніпропетровській області 19 травня близько 16:30 оголосили повітряну тривогу. Повітряні сили повідомляли про швидкісну ціль у напрямку Дніпра.
  • Близько 17 години на Дніпропетровщині пролунав вибух. Моніторингові пабліки писали, що йдеться про ракету Х-59. Уже незабаром зазначили, що вона "припинила своє існування".
  • Зрештою глава Дніпропетровської ОВА Сергій Лисак повідомив, що у Новомосковському районі Дніпропетровської області збили керовану авіаційну ракету Х-59/69. Ворожу ціль збили бійці повітряного командування "Схід".