Відповідну заяву глава нашої держави озвучив на зустрічі з журналістами 16 травня. Про це інформує 24 Канал. Водночас Зеленський наголосив на допомозі з боку партнерів, яка є потрібною для перемоги.

Дивіться також Кінець ядерного лідерства Росії: як заборона імпорту урану змусить страждати економіку Путіна

Захід боїться поразки Росії

За словами українського лідера, західні еліти остерігаються поразки Росії у війні з Україною, оскільки це матиме непередбачувані наслідки для світу з геополітичного погляду. Президент на цьому акцентував досить рішуче.

Я вважаю, що партнери бояться програшу Росії у цій війні. Вони хотіли б, аби Україна перемогла так, щоб Росія не програла. Бо це буде непередбачуваний програш і непередбачувана геополітика,
– сказав Зеленський.

Глава нашої держави не поділяє негласну позицію Заходу, адже вважає, що "воно так не працює". Володимир Зеленський констатував: аби Україна перемогла, воїнам треба давати все те, з чим вони зможуть перемогти. Йдеться, вочевидь, про зброю та амуніцію.

Інші заяви президента

  • У четвер, 16 травня, Володимир Зеленський провів зустріч з обмеженим колом журналістів, яких запросила пресслужба Офісу Президента. Інформацію про подію згодом опублікували на офіційному сайті ОП.
  • Президент акцентував на тому, що Київ активно готується до Глобального саміту миру у Швейцарії, що відбудеться 15 і 16 червня. Також невдовзі розпочнуться переговори щодо вступу України до Євросоюзу та саміт НАТО.
  • Загалом глава держави говорив про очікування від цих міжнародних подій, формулу миру, а також про енергетичну безпеку. Зокрема, Зеленський не вважає справедливою заборону Вашингтона щодо застосування зброї по Росії.
  • Як він наголосив, удари американським арсеналом по об'єктах на території Росії – це не про наступ української армії з використанням західної зброї на території Росії. Це – про захист, який можна розглядати як превентивні санкції.
  • Разом з тим Володимир Зеленський заявив, що Сили оборони зупинили наступ росіян на Харківщині та стабілізували ситуацію в регіоні. Найглибша точка просування військ загарбників становить 10 кілометрів.