Про це заявив президент України Володимир Зеленський під час зустрічі з журналістами, інформує 24 Канал. За його словами, ніяких заборон у застосуванні зброї бути не може.

Дивіться також Найглибше просування ворога – 10 кілометрів: Сили оборони стабілізували ситуацію на Харківщині

Глава держави наголосив, що це не про наступ української армії з використанням західної зброї на території Росії. Натомість – це про захист.

Також президент порівняв удари по Росії з превентивними санкціями, про які попередили Кремль перед повномасштабним вторгненням.

Удари по об'єктах в Росії – це попередження. Ба більше, ці території (області Росії, які розташовані біля державного кордону України) – це "сіра зона", адже росіяни проводять виселення людей з прикордонних областей. І причини цього, на думку президента, зрозумілі.

Застосування західної зброї по Росії: головне

  • В Пентагоні вважають, що зброю, яку Сполучені Штати Америки надають Україні, слід використовувати лише в межах української території. Рішення залишилось незмінним навіть після нового наступу росіян на півночі Харківщини.
  • Натомість Велика Британія першою дозволила Збройним Силам України бити своєю зброєю по території Росії.
  • В ISW вважають, що російський наступ і спроби захопити Вовчанськ значною мірою є наслідком політики Заходу щодо обмеження використання українськими силами наданої партнерами зброї для ударів по законних військових цілях на території Росії.