Про це 24 каналу повідомив радник міністра внутрішніх справ Віктор Андрусів. Він зазначив, що зараз Україна отримує не всю ту зброю, яку хотіла б.

До теми Маємо стійкий ланцюг постачання зброї до України, який Росія не зможе розірвати, – Білий дім

Чому терміново потрібна зброя від Заходу

Як наголосив Андрусів, ключове питання, яке зараз розглядають наші союзники (зокрема під час зустрічі Рамштайн-2) – це збільшення надання кількості артилерії для України. Він пояснив, що Захід ніколи не робив ставок на артилерію у війнах.

Утім, такою історією Росія живе ще з часів Другої світової війни. За словами Андрусіва, зараз усі розуміють, що ця російсько-українська війна є артилерійською.

У нас закінчуються боєприпаси до радянських гаубиць, наших "Ураганів" та "Смерчів". Західна зброя потрібна вже, питання стоїть гостро, оскільки до неї можна отримувати дуже великий запас боєприпасів,
– підкреслив Андрусів.

Чому є затримки із постачанням

За його словами, постачання зброї за ленд-лізом – це постійний процес, який не прив'язаний до певних дат. Він наголосив, що Україна вже отримала від союзників бронетранспортери та гаубиці, які продовжують надходити в нашу державу, тобто їхня кількість постійно збільшується.

Зверніть увагу Здатна врятувати життя, – у Зеленського пояснили, якого озброєння зараз бракує Україні

Утім, Андрусів зауважив, що ми отримуємо не все, що хотіли. Насамперед це стосується новітнього озброєння, оскільки досі триває навчання, як ним користуватись (до прикладу, дрони-камікадзе або реактивні системи залпового вогню MLRS).

Ключове питання

Також радник розповів, яка зброя необхідна Україні для проведення успішного контрнаступу. Він зазначив, що попередній етап війни, де для ЗСУ найнеобхіднішими були танки та гаубиці, закритий.

Для перемоги України у війні, зокрема її успішного контрнаступу, необхідна далекобійна зброя. Зараз для нас ключовим питанням є ракети з дальністю 300 кілометрів і більше,
– заявив Андрусів.

Він наголосив, що сьогодні це питання надзвичайно важливе для Заходу, а не тільки для нас, оскільки мовиться про розблокування Чорного моря. Водночас без ракет з радіусом 300 кілометрів Україна не зможе його розблокувати.

Андрусів розповів, чому Україні зараз надзвичайно необхідна зброя від партнерів: дивіться відео


"Рамштайн-2": обговорення військової підтримки України

  • Вчора, 23 травня, відбулася онлайн-зустріч Контактної групи стосовно військової підтримки України. Така зустріч – це продовження співпраці, яку розпочали на німецькій авіабазі "Рамштайн".
  • За інформацією, на зустрічі були присутні міністри оборони понад 40 країн світу. Вони обговорили теперішню ситуацію на полі бою в Україні, військову допомогу, яку вже надали нашій державі, а також те, чого зараз потребують наші військові.
  • Міністр оборони України Олексій Резніков подякував очільнику Пентагону Ллойду Остіну за лідерство у форматі "Рамштайн". Він зазначив, що на зустрічі обговорювали нові системи, які повинні змінити ситуацію на полі бою, однак про яку саме зброю мовилось – поки невідомо.