Влада оголосила про евакуацію 2 тисяч жителів з низки поселень в західних округах. Детальніше – в сюжеті.

Зверніть увагу Росія продовжує горіти: через масштабні лісові пожежі Якутськ накрило густим димом – відео

Жителька міста Калмат Фолз Ді Маккарлі розповіла про негоду в регіоні і поділилася своїми враженнями: "Ми зібрали все, що змогли. Вогонь був просто біля нас. Було чути, як він тріщить. Це було наче товарний поїзд".

Полум'я просто рухалося на нас. Дим був просто жахливий. Тож ми встрибнули в наш автомобіль і почали тікати,
– розповіла Маккарлі.

Стихія зруйнувала понад с70 домів і майже 1,5 сотні нежилих приміщень. Найбільше займання дістало назву Бутлег. Йому привласнили п'ятий – найвищий рівень небезпеки. Вогонь вже поглинув понад 15 тисяч гектарів землі.

У світі вирують масові пожежі: дивіться відео

Загалом в Орегоні зареєстрували понад 10 займань. Влада попередила про можливу евакуацію ще 5 тисяч домогосподарств. Полум'я просувається дуже швидко – за добу на 8 кілометрів. Цьому сприяють:

  • високі температури в регіоні;
  • низька вологість повітря;
  • швидкий вітер.

"Щодня пожежа розростається на ще 1 – 2 так звані "проєктні" пожежі. Це означає, що ми повинні призначати окрему команду для роботи з ними (пожежами – 24 канал) через їхню складність", – відзначив глава пожежної команди Bootleg Fire Берт Тейєр.

В Каліфорнії – складна ситуація

Складна ситуація і в сусідній Каліфорнії. На Півночі штату вирує приблизно 10 лісових пожеж. Вогонь там поглинув понад 11 тисяч гектар землі. Влада видала ордер на евакуацію жителів з 11 населених пунктів.

До теми Спека в Каліфорнії спричинила масштабні пожежі: будинки палають, а людей евакуюють

Крім того, закрили для відвідувачів національний парк Plumas. Здолати стихію намагається понад тисяча вогнеборців. Наразі їм вдалося взяти під контроль лише 12% займань.