Ситуація на фронті

У відомстві зазначили, що Росія не припиняє спроби повністю захопити територію Донецької, Луганської та Херсонської областей та намагається втримати сухопутний коридор до окупованого Криму.

Читайте також: Це був би дуже важливий сигнал, – Зеленський хотів би, щоб Байден відвідав Україну

Схід та Північ

На Волинському, Поліському та Сіверському напрямках ситуація залишається без серйозних змін. Там зберігається загроза завдавання ракетних та авіаційних ударів з території Білорусії.

На Слобожанському напрямку противник зосередив усі сили, щоб перешкодити просуванню ЗСУ у бік кордону на північ та північний схід від Харкова. Росіяни здійснювали артилерійські обстріли у районах населених пунктів Прудянка, Слатине та Циркуни.

На Ізюмському напрямку російські окупанти зосередилися на підготовці до наступу на напрямках Ізюм – Барвінкове та Ізюм – Слов’янськ. Для посилення своїх підрозділів з території Росії передислокували дві батальйонні тактичні групи. Також продовжились обстріли українських позицій з артилерії.

На Донецькому напрямку загарбники продовжують наступ на Лиманському, Попаснянському, Сєверодонецькому та Авдіївському напрямках. Внаслідок штурмових дій противник захопив північну околицю Шандриголового.

На Курахівському напрямку за підтримки артилерії ворог намагається відновити наступ у сторону Новомихайлівки.

Південь України

На Маріупольському російські окупанти продовжують блокаду українських підрозділів у районі заводу "Азовсталь". Ворог проводить штурм за допомогою артилерії та танків.

На Південнобузькому та Таврійському напрямках окупаційні війська за підтримки авіації завдають ударів, проводять перегрупування і посилення своїх сил, та нарощують матеріально-технічне забезпечення.

На Криворізькому напрямку для виявлення позицій ЗСУ противник використав безпілотник "Орлан-10ˮ.

На Бессарабському напрямку ситуація залишається складною. Збройні формування в Придністровському регіоні Республіки Молдова та підрозділи оперативної групи російських військ перебувають у повній бойовій готовності.

Кораблі чорноморського флоту Росії в акваторіях Чорного та Азовського морів продовжують блокувати район бойових дій, проводять розвідку та вогневу підтримку на Приморському напрямку.

Зауважте – Росія знищила дотла музей Сковороди на Харківщині: дивитись відео