Про це в ефірі телемарафону розповіла речниця ОК "Південь" Наталія Гуменюк. За її словами, ворог на Півдні певним чином навіть зменшив кількість обстрілів, пише 24 Канал.

Дивіться також Запустили з десяток ракет, але успіху не мали: Гуменюк пояснила, чого хотіли досягти окупанти

Ворог деморалізований

Ми намагалися забезпечити їм максимальне інформування того, що відбувається для того, щоб їхній морально-психологічний дух зазнавав правильного напрямку – напрямку курсу російського корабля,
– заявила Гуменюк.

І за її словами, ворог був так занепокоєний тим, що відбувається у власній країні, що офіцери хотіли повертатися і наводити лад, щоби зеківська армія Пригожина не брала владу в Росії.

"Все це призвело до того, що певним чином зменшилась кількість обстрілів, хоча окупанти продовжують виконувати свою роботу. Але нерозуміння ситуації і своїх перспектив дуже суттєво вливає на подальше виконання їх бойових завдань", – підкреслила речниця.

Крім того, Гуменюк додала, що у Криму теж справжня паніка: черги посилились, напруження на транспортно-логістичні артерії надзвичайно велике і через це окупаційна влада Криму занепокоєна.

Пригожин давно планував заколот

За даними американської розвідки, Пригожин давно планував кинути виклик військовому керівництву Росії. Крім того, на початку цього тижня розвідники поінформували лідерів Конгресу про переміщення бойовиків ПВК Вагнера та їх озброєння з окупованої території України до Росії.

Крім того, Пригожин накопичував зброю та боєприпаси для свого заколоту. Водночас заяви про "снарядний голод" зі звинуваченнями у бік міністра оборони Сєргєя Шойгу та керівника генштабу Валєрія Герасимова розвідка США назвала навмисним обманом для підготовки самого заколоту.

Однак якою була кінцева мета Євгенія Пригожина американській розвідці встановити не вдалося. Зокрема, тому що заколот завершився дуже швидко.