Про це 24 Каналу розповів російський опозиційний журналіст Ігор Яковенко. За його словами, позиції Лукашенка суттєво зросли після розміщення в Білорусі ядерної зброї та приборкання спроби "перевороту" від Пригожина.

До теми Гра в ескалацію: коли та скільки ядерних боєзарядів Росія може розмістити в Білорусі

Утім, поки не варто сприймати Білорусь як ядерну державу. Найімовірніше, зараз Лукашенко не може користуватися цією зброєю.

Можливо, якщо в Росії станеться смута, то Лукашенко спробує перехопити контроль над "ядеркою". Він вже постійно себе позиціонує як ядерний диктатор. Це може стати реальністю,
– зазначив Яковенко.

Лукашенко на якийсь час керував Росією

Як наголосив Яковенко, Лукашенко оновив свій імідж. І допомогли йому у цьому три фактори: розміщення ядерної зброї та вагнерівців, а також – ліквідація заколоту.

Дивіться розмову з Ігорем Яковенком на ютубі 24 Каналу

До цього моменту він був звичайним маріонетковим диктатором в "кишені" Путіна. А зараз він ледь чи не "рятівник" Росії та єдина людина, яка змогла розв'язати ситуацію. Цікаво, якщо вірити словам Лукашенка, то він на якийсь час ледь чи не керував Росією. Адже Путін нічого не зміг вдіяти.

Вся його довга риторика про ліквідацію заколоту… Лукашенко розповідав, як він подзвонив Бортникову; керував силовими структурами Росії. Всі його слухалися. Він фактично в цей момент керував Росією. Ще й Путін йому подякував, що в певному сенсі підтримує його байки,
– розповів Яковенко.

Спроба заколоту Пригожина: коротко

  • 23 червня Євгєній Пригожин оголосив "війну" міноборони Росії через буцімто удар по тиловому табору вагнерівців. Упродовж 23 – 24 червня вони захопили військові об'єкти в Ростові та Воронєжі. А також – дійшли на відстань 200 кілометрів до Москви.
  • Ситуацію допоміг владнати Лукашенко. Вагнерівцям і Пригожину пообіцяли амністію. А останній мав вирушити до Білорусі.
  • Згодом Лукашенко повідомив, що Пригожин вже в Білорусі. І він має гарантії безпеки. А вагнерівці будуть передавати досвід білоруській армії.