Його колега – представник від України в ПАРЄ Борислав Береза – прокоментував скандал довкола українського закону про освіту у прямому ефірі 24 Каналу.

Читайте також: Дипломат Угорщини в Україні пояснив причину критики закону про освіту

"Обурення, яке ми зараз бачимо, – штучне. Тому що самі угорці, які розповідають про порушення чиїхось прав, взагалі не можуть дати відповіді, чи є хоч одна школа в Угорщині, де навчають українською мовою. У Румунії, дійсно, є один ліцей, який має таку форму навчання. Проте, знову ж, у Молдові немає. Коли вони (угорці – 24) ставлять це питання, то їм, перш за все, треба почати з себе. І взагалі, з'ясувалося, що жодна людина в комітеті не знайома із самим законом", – зазначив Береза.

Він додав, що для членів комітету збираються перекласти український закон. Крім того наголосив, що "Україна жодним чином не порушила Хартію щодо захисту регіональних мов та мов нацменшин".

Нагадаємо, що міністр закордонних справ і зовнішньої торгівлі Угорщини Петер Сійярто закликав ООН провести розслідування через реформу української освіти. Після підписання закону Президент України підкреслив, що документ забезпечує гуманітарні права національних меншин і доручив Міністерству закордонних справ і Міністерству освіти провести необхідні консультації з європейськими партнерами, в тому числі, з Радою Європи.