З 2020 року мовами нацменшин у державних школах навчатимуть до 5 класу, далі – перехід на українську. Своє невдоволення новим законом вже висловили у Румунії, Польщі, Росії і Угорщині.

Читайте також: Порошенко підписав скандальний закон про освіту

"Наше зауваження полягає не в тому, щоб представники національної меншини не вивчали державну мову. Всі громадяни України повинні вивчати державну мову, але досягнення цієї мети слід зробити іншими засобами. Напевно, підготовкою педагогічного персоналу, відповідною методикою викладання та підручниками". – зазначив посол Угорщини в Україні Ерно Кешкень.

Угорський представник додав, що позбавлення людей навчання рідною мовою може бути загрозою для існування національних меншин.

"Мені здається, що нагнітання цього питання пов'язане з певною політичною боротьбою, яка відбувається всередині цих країн", – прокоментувала міністр освіти Лілія Гриневич.

Нагадаємо, що міністр закордонних справ і зовнішньої торгівлі Угорщини Петер Сійярто закликав ООН провести розслідування через реформу української освіти. Після підписання закону Президент України підкреслив, що документ забезпечує гуманітарні права національних меншин і доручив Міністерству закордонних справ і Міністерству освіти провести необхідні консультації з європейськими партнерами, в тому числі, з Радою Європи.