Таку думку в ефірі телемарафону висловив секретар РНБО. Він додав, що новий законопроєкт має передбачати ці "важливі й фундаментальні речі", передає 24 Канал.

До теми Мобілізація у 2024 році: які основні зміни чекають на українців

Данілов наголосив, що законопроєкт про мобілізацію має бути справедливим. Однак він не уточнив, що саме має на увазі під цим поняттям та кого вона стосується першочергово.

Принципово важлива є річ, яка є фундаментальною: закон про мобілізацію, який мають прийняти, він має бути про справедливість. Мобілізація має бути справедлива. Не може бути так, що одні боронять країну, а інші спостерігають з-за рогу, чим все це закінчиться. Це про справедливість,
– заявив Данілов.

Рада доопрацьовуватиме закон про мобілізацію

Голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія повідомив, що Верховна Рада готує зміни до нового законопроєкту про мобілізацію № 10449. Зокрема, уряд планує переглянути щонайменше 3 положення:

  • пункт про людей з інвалідністю і тих, хто за ними доглядає;
  • пункт про аспірантів також планують переглянути, наразі фінального рішення немає, тому продовжуються пошуки компромісів;
  • норма про блокування особистих рахунків, за словами Арахамії, є неприйнятною, ніхто в Раді її не підтримує, тому її також переглянуть.

Арахамія додав, що ці питання вже в роботі. Однак у міжфракційній робочій групі працюють і над іншими пунктами законопроєкту. Арахамія пояснив, що необхідно збалансувати інтереси військового командування, бізнесу і громадян. Він зауважив, що це завдання не з легких, однак уряд продовжує працювати над редакцією законопроєкту.